wtorek, 19 czerwca 2018

Newsroom

GPW sprzeda akcje Aquis Exchange

msd | 11 czerwca 2018
Giełda Papierów Wartościowych zainkasuje 12,4 mln GBP za sprzedaż pakietu 20,31 proc. udziałów spółce Aquis Exchange.

Aquis Exchange, to spółka prowadząca alternatywną platformę obrotu. GPW nabyła w niej udziały jeszcze w 2013 r., na co przeznaczono wówczas 5 mln GBP. Zwrot z inwestycji jest więc pokaźny, aczkolwiek warto przypomnieć, że po drodze GPW regularnie w swoich sprawozdaniach księgowała straty księgowe z tej inwestycji (Aquis rozpoznawano jako podmiot stowarzyszony).

Zamknięcie inwestycji w Aquis zostanie zrealizowane w ramach IPO.

Wcześniej GPW informowała, że sprzeda akcje spółki stowarzyszonej, jeśli z transakcji uzyska co najmniej 11,475 mln GBP.

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji Giełdy, będących w zasadzie jej jedynym zadłużeniem finansowym. Zapadające w styczniu 2022 r. obligacje zmiennokuponowe wyceniane są z 2,49 proc. rentowności. Wygasające osiem miesięcy później papiery stałokuponowe notowane są natomiast przy 2,78 proc. rentowności.

 • Gwałtowny spadek liczby transakcji na Catalyst

  08 czerwca 2018
  W maju zawarto 5,5 tys. sesyjnych transakcji obligacjami firm na GPW. To o 41,5 proc. mniej niż w kwietniu. Ponad połowa tego spadku to efekt kwietniowego zawieszenia obrotu papierami GetBacku.
  czytaj więcej
 • Obroty publicznymi emisjami spadły o 39 proc. m/m

  03 czerwca 2018
  Obroty obligacjami, które oferowano inwestorom indywidualnym w ramach publicznych emisji przeprowadzanych na podstawie prospektów emisyjnych wyniosły w maju 60,15 mln zł i były o 39,3 proc. niższe niż w kwietniu, ale zarazem o 36,4 mln zł wyższe niż przed rokiem.
  czytaj więcej
 • Rekordowe obroty publicznymi emisjami na Catalyst w kwietniu

  04 maja 2018
  W kwietniu transakcje sesyjne obligacjami pochodzącymi z emisji publicznych oferowanych na podstawie prospektów emisyjnych inwestorom indywidualnym wyniosły 99,1 mln zł - wynika z obliczeń Obligacje.pl.
  czytaj więcej
 • Grupa GPW z niższymi przychodami; bilans wciąż doskonały

  27 kwietnia 2018
  Skonsolidowane przychody Giełdy Papierów Wartościowych spadły o 5,6 proc. r/r do 85,9 mln zł. Grupa GPW wciąż była natomiast bardzo zasobna w gotówkę, część nadpłynności zainwestowała nawet w certyfikaty depozytowe i obligacje korporacyjne. Giełda pracuje nad „reformą rynku obligacji”, ale o samym wpływie GetBacku na rynek jej przedstawiciele odpowiadają wymijająco.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje