wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

GPW zawiesiła obrót sześcioma seriami obligacji

msd | 28 marca 2018
Z powodu nieprzekazania najnowszych tabel odsetkowych Giełda wstrzymała w środę notowania długiem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, spółki XSystem oraz trzech miast.

W przypadku PBS Banku chodzi o warte 2,63 mln zł podporządkowane papiery PBS0325, którymi po raz ostatni handlowano tydzień temu po 60 proc. nominału, tj. przy ponad 15,2 proc. rentowności brutto. Natomiast zawieszenie obrotu obligacjami XSystem, spółki która zaprzestała ich obsługi i złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, dotyczy wartej 1,17 mln zł serii XSM0319. Po raz ostatni handlowaną nią na początku marca po 89 proc.

W związku z nieprzekazaniem tabel odsetkowych GPW zawiesiła też obrót obligacjami komunalnymi Elbląga (ELG0321 i ELG0322), Krakowa (KRA1027) oraz Wałbrzycha (WAB1027), co akurat nie wnosi dla inwestorów wiele nowego, bo papierami tymi i tak nie handlowano.

Zawieszenie obrotu każdą z sześciu wymienionych serii obligacji obowiązuje do końca środowej sesji. Może zostać przedłużone, jeśli emitenci nie dostarczą aktualnych tabel odsetkowych.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • HB Reavis zobowiązany podnieść obligacyjną marżę

  06 czerwca 2023
  Wzrost wskaźników zadłużenia po zeszłorocznym podziale aktywów wymusza na deweloperze konieczność podniesienia marży na obligacjach wyemitowanych przez jego polską spółkę celową.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen chce przejąć ZA Puławy

  06 czerwca 2023
  Koncern analizuje możliwość przejęcia Zakładów Azotów w Puławach, kontrolowanych przez Grupę Azoty. Ewentualną akwizycję chciałby zamknąć jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

  06 czerwca 2023
  Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej