niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Green House Development uplasował mniej niż połowę emisji

msd | 28 maja 2021
Deweloper pozyskał 427 tys. zł brutto z publicznej oferty obligacji do 1 mln zł, w której o nowych czynnikach ryzykach inwestorzy dowiedzieli się dopiero pod koniec terminu przyjmowania zapisów.

Uplasowane przez Green House Developoment papiery serii D mają dwuletni okres spłaty i są oprocentowane na stałe 6,5 proc. w skali roku. Za pozyskane w ten sposób pieniądze spółka ma nabyć obligacje innego podmiotu powiązanego, który to z kolei pożyczy je dalej jeszcze innej spółce na realizację – niewymienionego z nazwy – projektu deweloperskiego.

Pozyskane przez GHD 427 tys. zł wpływów zapewne zostanie pomniejszone jeszcze o niemałe koszty emisji. Wyjściowo, przy założenie pełnego powodzenia oferty, miały one sięgnąć do 100 tys. zł (10 proc. oczekiwanych wpływów).

Pierwotnie zapisy na obligacje GHD miały trwać do 25 maja, lecz ostatecznie wydłużono je o dwa dni ponieważ w ostatniej chwili spółka opublikowała suplement do memorandum, w którym zmieniła część o czynnikach ryzyka, między innymi wspominając o ujemnych kapitałach własnych oraz fakcie ograniczenia oferującemu przez KNF – Copernicusowi Securities – zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej, właśnie w zakresie oferowania instrumentów finansowych. 

Więcej wiadomości o Green House Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje