wtorek, 26 października 2021

Newsroom

Griffin Premium RE.. otrzyma 126,5 mln zł wpływów brutto z emisji akcji

msd | 29 marca 2017
Działająca w formule REIT spółka ustaliła ostateczną cenę akcji na 5,7 zł wobec maksymalnych 6,5 zł. Niższa cena emisyjna w publicznej ofercie pozwala oczekiwać potencjalnie wyższej stopy dywidendy.

Na wypłatę z zysku dla akcjonariuszy trafiać ma co najmniej 65 proc. dochodu operacyjnego netto pomniejszonego o koszty finansowe. Jeśli zatem czysto teoretycznie przyjąć, że niższa cena emisyjna, nie obniży dochodów operacyjnych z nieruchomości, to oczekiwana stopa dywidendy rośnie z 6,5 proc. w okolice 7,4 proc. (z 4,9 do 5,6 proc. w 2017 r., gdy wypłata obejmie okres trzech kwartałów).

Ogółem Griffin otrzyma 126,5 mln zł wpływów brutto z emisji nowych akcji, a dotychczasowi akcjonariusze sprzedadzą akcje za 381,9 mln zł. Oferta warta jest więc 508,3 mln zł, a spółkę wyceniono w ten sposób na 890 mln zł.

- Bardzo nas cieszy zainteresowanie ofertą publiczną akcji Griffin Premium RE.. ze strony inwestorów w kraju i zagranicą. To potwierdza, że oferta taka jak nasza, tj. spółki typu REIT, będącej właścicielem rozbudowanego portfela atrakcyjnych nieruchomości biurowych i biurowo-handlowych w Polsce, które generują stabilne dochody z wynajmu i umożliwiają wypłatę regularnej dywidendy, jest dla nich atrakcyjną propozycją, której poszukiwali. Dotychczas polski inwestor indywidualny nie miał bowiem tak dogodnej możliwości zainwestowania w rynek nieruchomości komercyjnych i mieć udziału w dochodach z ich wynajmu. Griffin Premium RE.. stwarza taką możliwość – podsumowała Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes spółki, cytowana w komunikacie prasowym.

Do inwestorów indywidualnych trafi 5,2 mln akcji za kwotę 29,8 mln zł. Free-float po emisji wyniesie 57 proc. Akcje Griffina powinny zadebiutować na GPW 13 kwietnia.

Więcej wiadomości o Griffin Premium RE.. B.V.

Więcej wiadomości kategorii REIT