czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

GTC pozyska 122,6 mln euro z emisji akcji

msd | 17 grudnia 2021
Inwestorzy zgłosili popyt na 88,7 mln nowych akcji dewelopera po cenie 6,4 zł za sztukę. Ich objęcie nastąpi 21 grudnia.

Pierwotnie oferta GTC obejmowała 55 mln akcji, lecz spółka zdecydowała się na jej zwiększenie o dodatkowe 33,7 mln walorów. Umowy objęcia wartych 567,7 mln zł akcji (ok. 122,6 mln euro) powinny zostać zawarte 21 grudnia, poinformowało GTC.

- Wpływy z tego bardzo udanego podniesienia kapitału, wraz ze środkami ze sprzedaży portfela w Serbii, pozwolą nam na wzmocnienie naszej struktury kapitałowej, obniżenie wskaźnika LTV, ale również sfinansowanie przyszłego wzrostu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników tego procesu (…) – powiedział Ariel Ferstman, dyrektor finansowy i członek zarządu GTC, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, GTC prawdopodobnie wyjdzie też niebawem na rynek długu z kolejną emisją euroobligacji. 

Spółka powoli żegna się natomiast z polskim rynkiem papierów dłużnych. Ani jej czerwcowa emisja euroobligacji (500 mln euro), ani wcześniejsze emisje w węgierskim forincie, nie będą notowane na warszawskim parkiecie. Na GPW znajdują się dwie starsze serie obligacji GTC o wartości 220 mln zł i 9,4 mln euro, lecz do żadnych transakcji nimi nie dochodzi (złotowe papiery notowane są tylko na hurtowym rynku BondSpot).

Więcej wiadomości o Globe Trade Centre S.A.

 • Niższe zadłużenie GTC po emisji akcji

  20 maja 2022
  Przyrost gotówki poprawił - już wcześniej wysokie – wskaźniki płynności. Zobowiązania finansowe niemal się nie zmieniły, ale dług netto spadł zauważalnie.
  czytaj więcej
 • Przejściowy wzrost zadłużenia GTC

  06 kwietnia 2022
  Po zeszłorocznych inwestycjach wskaźnik LTV deweloperskiej grupy wzrósł do 52,5 proc. na koniec grudnia. Chwilę później udało się go jednak istotnie obniżyć.
  czytaj więcej
 • GTC rusza z emisją akcji

  14 grudnia 2021
  Deweloper rozpoczął budowę przyspieszonej księgi popytu na 55 mln akcji nowej emisji. Jeśli zainteresowanie inwestorów dopisze, może zwiększyć ofertę o kolejne 42,1 mln walorów.
  czytaj więcej
 • GTC pozbywa się nadpłynności

  16 listopada 2021
  Po kolejnych dużych inwestycjach i spłacie niewielkiej części zadłużenia deweloper zakończył III kwartał z najniższym saldem gotówki od ponad dwóch lat. Nadal miał jej jednak wystarczająco względem posiadanych zobowiązań krótkoterminowych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • CCC zapowiada rekordowe marże handlowe

  13 czerwca 2024
  Obuwnicza grupa nie zamierza poprzestawać na 51-proc. marży brutto ze sprzedaży, jaką udało jej się wypracować w I kwartale. Dopełnieniem trwającej restrukturyzacji ma być pozyskanie nowego finansowania jeszcze w tym miesiącu.
  czytaj więcej
 • Bocian opuści Catalyst bez wykupu

  12 czerwca 2024
  Everest Capital, spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Bociana, porozumiała się z funduszami Agio w sprawie przedłużenia terminu spłaty papierów EVC0624 i ich „niezwłocznego” wycofania z GPW.
  czytaj więcej
 • White Stone Development z kolejną wcześniejszą spłatą

  11 czerwca 2024
  Po roku od emisji deweloper przedterminowo wykupi wszystkie obligacje WSD0726 o wartości nominalnej 20 mln zł.
  czytaj więcej
 • Bocian zaczął rok na minusie

  11 czerwca 2024
  Pożyczkowa grupa osiągnęła 17,4 mln zł straty netto w I kwartale. Zamiana części portfela na gotówkę pozwoliła jej natomiast nieco zredukować zobowiązania odsetkowe. Mimo tego, jej wskaźniki zadłużenia nadal rosły.
  czytaj więcej