wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

Niższe zadłużenie GTC po emisji akcji

ems | 20 maja 2022
Przyrost gotówki poprawił - już wcześniej wysokie – wskaźniki płynności. Zobowiązania finansowe niemal się nie zmieniły, ale dług netto spadł zauważalnie.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Globe Trade Centre S.A.

 • Przejściowy wzrost zadłużenia GTC

  06 kwietnia 2022
  Po zeszłorocznych inwestycjach wskaźnik LTV deweloperskiej grupy wzrósł do 52,5 proc. na koniec grudnia. Chwilę później udało się go jednak istotnie obniżyć.
  czytaj więcej
 • GTC pozyska 122,6 mln euro z emisji akcji

  17 grudnia 2021
  Inwestorzy zgłosili popyt na 88,7 mln nowych akcji dewelopera po cenie 6,4 zł za sztukę. Ich objęcie nastąpi 21 grudnia.
  czytaj więcej
 • GTC rusza z emisją akcji

  14 grudnia 2021
  Deweloper rozpoczął budowę przyspieszonej księgi popytu na 55 mln akcji nowej emisji. Jeśli zainteresowanie inwestorów dopisze, może zwiększyć ofertę o kolejne 42,1 mln walorów.
  czytaj więcej
 • GTC pozbywa się nadpłynności

  16 listopada 2021
  Po kolejnych dużych inwestycjach i spłacie niewielkiej części zadłużenia deweloper zakończył III kwartał z najniższym saldem gotówki od ponad dwóch lat. Nadal miał jej jednak wystarczająco względem posiadanych zobowiązań krótkoterminowych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • HB Reavis zobowiązany podnieść obligacyjną marżę

  06 czerwca 2023
  Wzrost wskaźników zadłużenia po zeszłorocznym podziale aktywów wymusza na deweloperze konieczność podniesienia marży na obligacjach wyemitowanych przez jego polską spółkę celową.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen chce przejąć ZA Puławy

  06 czerwca 2023
  Koncern analizuje możliwość przejęcia Zakładów Azotów w Puławach, kontrolowanych przez Grupę Azoty. Ewentualną akwizycję chciałby zamknąć jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

  06 czerwca 2023
  Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej