niedziela, 26 września 2021

Newsroom

GTC sprzedaje serbskie biurowce za 267,6 mln euro

msd | 24 maja 2021
Deweloper zawarł umowę sprzedaży spółek będących właścicielami pięciu projektów biurowych w Belgradzie. Liczy na zamknięcie transakcji w kolejnym kwartale.

Sprzedaż serbskich biurowców obejmie pięć inwestycji z 11 budynkami o łącznej powierzchni 122 tys. mkw. Wartość transakcji ustalono na 267,6 mln euro przy księgowej wartości wynoszącej 265,6 mln euro. 

Po sprzedaży portfela biurowców, GTC ograniczy obecność w Belgradzie do jednego projektu handlowego o wartości około 91 mln euro. Ostatnimi czasy deweloper znacząco zwiększa natomiast zaangażowanie na węgierskim rynku nieruchomości, gdzie kupił trzy biurowca za 212 mln euro. Na tamtejszym rynku GTC uplasowało też dwie ostatnie emisje zielonych obligacji w forintach. Teraz jednak spółka szykuje się do emisji euroobligacji, którą – jak zapowiada – chce zamknąć jeszcze przed wakacjami.

Na warszawskiej GPW notowane są dwie serie starszych obligacji dewelopera – GTC0422 o wartości 9,4 mln euro, a także GTC1123 na 220 mln zł. Do żadnych transakcji nimi jednak nie dochodzi.

Więcej wiadomości o Globe Trade Centre S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst