czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

Hussar Gruppa nie obsługuje obligacji

msd | 10 lipca 2018
Należąca do rodziny Kąkolewskich spółka transportowa przestała wypłacać odsetki od obligacji – wynika z naszych informacji. Podobne problemy przeżywa też prawdopodobnie GB Managers, inna spółka powiązana z byłym prezesem GetBacku, który przebywa w areszcie.

Hussar Gruppa nie przekazała w ubiegłym tygodniu odsetek od papierów serii 11HG36. To trzyletnie niezabezpieczone obligacje uplasowane w sierpniu 2016 r., za które Hussar Gruppa płaciła do tej pory 8 proc. w skali roku przy miesięcznych okresach odsetkowych. Papiery wyemitowano w ramach oferty prywatnej do 5 mln zł.

Nieoficjalne informacje wskazują jednak, że kłopoty z obsługą zadłużenia dotyczą już więcej niż jednej serii obligacji Hussar Gruppy. Spółka pytana przez Obligacje.pl o powstałe problemy nie udzieliła odpowiedzi.

Hussar Gruppa to firma transportowa, której prezesem i jednym z udziałowców jest Konrad K., do niedawna prezes GetBacku. W czerwcu usłyszał zarzuty (m.in. wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach), a obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Problemy z obsługą obligacyjnego zadłużenia, jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, ma też GB Managers, spółka poprzez którą Konrad K., Paweł Trybuchowski oraz Mariusz Brysik realizowali wykup menedżerski akcji GetBacku.

Więcej wiadomości o Hussar Gruppa S.A., GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje