wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

i2 Development wypowiedział umowę audytorowi

msd | 04 października 2018
Deweloper zrezygnował z usług firmy BONA FIDE Luiza Berg Audyt Doradztwo z powodu „braku możliwości dotrzymania terminu” badania sprawozdań spółki.

W istocie, wykonanie audytu mogłoby okazać się niemożliwe, ponieważ Luiza B., która badała sprawozdania i2 Development, to – jak poinformował Paweł Bieniek, analityk StockWatch – była dyrektorka finansowa Ganta. Wraz z trzema innymi osobami została ona zatrzymana na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu w miniony poniedziałek. Zatrzymanie miało związek ze śledztwem w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na szkodę Ganta, która jest szacowana na 650 mln zł. Dwa tygodnie wcześniej pisaliśmy, że postępowanie w tej sprawie ciągnie się od ponad czterech lat.

Sam i2 Development przypomina natomiast, że w okresie obowiązywania umowy z firmą Luizy B. nie było przypadków rezygnacji z wyrażenie opinii do sprawozdania, wydania opinii negatywnych lub z zastrzeżeniem.

W okresie obowiązywania umowy, nie było przypadków rozbieżności odnośnie do interpretacji i stosowania przepisów prawa lub postanowień statutu dotyczących przedmiotu badania, przeglądu lub innych usług, pomiędzy osobami zarządzającymi a biegłym rewidentem, który dokonywał badania, przeglądu lub innych usług dotyczących sprawozdań finansowych lub skonsolidowanych sprawozdań finansowych spółki – poinformował i2 Development.

i2 Development to wrocławski deweloper obecny na Catalyst od kwietnia ubiegłego roku. Obecnie w obrocie znajdują się cztery serie obligacji spółki z terminami spłaty od lipca 2019 r. do grudnia 2020 r. Najdłuższą serię (15,05 mln zł) spółka uplasowała w ramach wartego 100 mln zł programu publicznych emisji, który i2 może realizować do maja przyszłego roku. Na razie jednak deweloper wybiera emisje prywatne, we wrześniu pozyskał w ten sposób 39 mln zł z dwóch ofert. Cześć wpływów (10 mln zł) trafiło na przedterminowy wykup starszej serii nienotowanej na Catalyst.

Publicznymi papierami I2D1220 wciąż nie handlowano od debiutu sprzed dwóch miesięcy. Krótsze obligacje deweloperskiej spółki wyceniane są na 99-100 proc. nominału.

Więcej wiadomości o i2 Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje