środa, 22 maja 2019

Newsroom

i2 Development ruszył z publiczną emisją obligacji - aktualizacja (2)

msd, Emil Szweda | 04 czerwca 2018
Wrocławski deweloper chce pozyskać do 20 mln zł z publicznej oferty prowadzonej na podstawie zatwierdzonego niedawno przez KNF prospektu emisyjnego.

Treść zaktualizowana o informacje dotyczące okresu spłaty oraz terminów oferty, a także o komentarz redakcyjny w części dostępnej dla zalogowanych użytkowników. Nowe informacje zaznaczono kursywą.

Spółka zapłaci 4,3 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M. Okres spłaty długu ustalono na dwa i pół roku.

Zapisy na obligacje i2 Development inwestorzy składać mogą w dniach 4-22 czerwca. Przyjmuje je Michael/Ström Dom Maklerski, który minimalny poziom zlecenia nabycia papierów ustalił na 25 tys. zł. Przydział długu zaplanowano na 29 czerwca.

- Mając na uwadze stabilne fundamenty biznesowe i finansowe oraz atrakcyjne perspektywy na kolejne lata zdecydowaliśmy się na publiczną ofertę naszego długu korporacyjnego. Wierzymy, że nasze wyniki finansowe i operacyjne, perspektywy rozwoju oraz nieskazitelna historia obsługi zadłużenia odsetkowego wpłyną korzystnie na zainteresowanie inwestorów naszymi obligacjami – powiedział Marcin Misztal, prezes  i2 Development, cytowany w komunikacie prasowym.

W ostatniej emisji prywatnej, uplasowanej na początku lutego, i2 oferował WIBOR 3M plus 4,3 pkt proc. marży za dwuletni niezabezpieczony dług.

Warte do 20 mln zł obligacje serii F została zaoferowane w ramach wartego do 100 mln zł programu publicznych emisji, dla którego ponad tydzień temu KNF zatwierdziła prospekt.

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji i2 Development. Uplasowanymi w lutym papierami nie dochodzi do żadnych transakcji. Natomiast dwie starsze serie, z terminami spłaty w lipcu i październiku 2019 r., wyceniane są w okolicach nominału.

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o i2 Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje