wtorek, 17 września 2019

Newsroom

Indos wyemituje nowe obligacje

msd | 29 sierpnia 2019
Spółka świadcząca usługi finansowe dla MŚP chce pozyskać do 7,5 mln zł z niepublicznej oferty zabezpieczonych papierów dłużnych serii K3.

Indos nie ujawnia bliższych warunków planowanej oferty. 

W lipcu spółka zamknęły prywatną emisję trzyletnich obligacji serii K2, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 3M plus 5 pkt proc. marży. Część z wartej 7 mln zł emisji rozliczono poprzez potrącenie wierzytelności ze starszym długiem, wygasającym w listopadzie tego roku.

Aktualna wartość zapadających 22 listopada papierów INS1119 to 5,25 mln zł. W ostatniej transakcji, sprzed trzech dni, wyceniano je na 100 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Indos S.A.

 • Poprawa wyników i wzrost zadłużenia Indosu

  12 sierpnia 2019
  Zysk operacyjny spółki świadczącej usługi finansowe dla MŚP wyniósł 2,8 mln zł w II kwartale wobec niecałych 2,2 mln zł przed rokiem. Po czerwcowej emisji obligacji wzrosło zadłużenie Indosu, ale i nieco poprawiła się sytuacja gotówkowa.
  czytaj więcej
 • Indos zapowiada przedterminowy wykup obligacji

  09 lipca 2019
  Spółka spłaci papiery warte nominalnie 867,8 tys. zł z wartej 6,12 mln zł serii J z terminem wykupu w listopadzie tego roku.
  czytaj więcej
 • Indos zamknął emisję obligacji na 7 mln zł

  06 czerwca 2019
  Jedną czwartą emisji rozliczono w ramach częściowego przedterminowego wykupu notowanych na Catalyst papierów serii J, które pierwotnie miały wygasać w listopadzie tego roku.
  czytaj więcej
 • Dług netto Indosu wzrósł o 39 proc. w I kwartale

  13 maja 2019
  Wprawdzie saldo zadłużenia odsetkowego spółki świadczącej usługi finansowe dla sektora MSP prawie się nie zmieniło, ale z jej rachunków ubyło 7,1 mln zł gotówki w I kwartale. Receptą na mniejsze zasoby pieniężne ma być nowa emisja obligacji, co pozwoli częściowo sfinansować odbudowę – kurczącego się – portfela aktywów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje