środa, 25 maja 2022

Newsroom

ING Bank Hipoteczny wyemitował następne obligacje

msd | 10 grudnia 2021
Warte 425 mln zł papiery ponownie mają kilkumiesięczny okres spłaty, ale tym razem przy stałym kuponie, wynika z rejestru KDPW.

Za trzymiesięczne obligacje szóstej serii ING Bank Hipoteczny zobowiązany jest zapłacić stałe 1,5 proc. w skali roku. Cenę emisyjną każdej obligacji ustalono na 100 proc. nominału, równego 500 tys. zł. 

Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy ING BH uplasował pięć serii krótkoterminowych papierów o łącznej wartości 1,2 mld zł, z czego 0,98 mln zł już wykupił. 

Emitowane przez bank krótkoterminowe obligacje nie są wprowadzane do obrotu na GPW, gdzie znaleźć możemy jego listy zastawne o wartości 400 mln zł i terminie wykupu w 2024 r. Wprawdzie papiery IBH1024, za które bank płaci 0,53 pkt proc. ponad WIBOR 6M, znajdują się na Catalyst już od dwóch lat, ale nadal nimi nie handlowano. 

ING BH rozpoczął działalność operacyjną relatywnie niedawno, bo w 2019 r. Celem banku ma być zapewnienie długoterminowego finansowanie grupie ING Banku Śląskiego poprzez emisje listów zastawnych, ale na razie bank uplasował tylko jedną – wspomnianą wyżej – tego typu ofertę.

Więcej wiadomości o ING Bank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje