środa, 04 października 2023

Newsroom

Inpro z niższymi wskaźnikami płynności

msd | 14 września 2023
Choć trójmiejski deweloper trzyma w tym roku zadłużenie na niezmienionym poziomie, to coraz bliższe terminy jego spłaty zaczynają być wyraźnie widoczne we wskaźnikach płynności. Ogólna kondycja grupy Inpro, jak i samego rynku mieszkaniowego, sprawiają jednak, że refinansowanie krótkoterminowych długów powinno być na wyciągnięcie ręki.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Inpro S.A.

 • Późny debiut Domesty na Catalyst

  29 sierpnia 2023
  Dwa i pół roku po przeprowadzeniu emisji kontrolowany przez giełdowe Inpro deweloper wprowadził do obrotu warte 18,5 mln zł obligacje, które wygasają za kilka miesięcy.
  czytaj więcej
 • Więcej gotówki w Inpro

  26 maja 2023
  Napływ zaliczek od nabywców mieszkań i wzrost wykorzystania kredytów pozwoliły trójmiejskiemu deweloperowi na poprawę płynności natychmiastowej w I kwartale.
  czytaj więcej
 • Inpro wyżej zlewarowane

  27 kwietnia 2023
  Gdańska grupa powoli, ale systematycznie zwiększa dług netto, także w relacji do kapitałów własnych. Jednak zachowuje przy tym zdrową płynność gotówkową.
  czytaj więcej
 • Odwilż u deweloperów z Catalyst

  12 kwietnia 2023
  Notowani na warszawskim rynku obligacji producenci mieszkań sprzedali ponad 4,1 tys. lokali w I kwartale, wyraźnie przebijając rezultaty z poprzednich kwartałów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Novdom zwiększył zysk i obniżył płynność gotówkową

  04 października 2023
  Przasnyski deweloper zamknął I półrocze z 12 mln zł zysku netto. W wyniku ujemnych przepływów operacyjnych jego stan środków pieniężnych obniżył się jednak do 11,7 mln zł, z czego większość pozostawała zablokowana na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Dobra sytuacja pieniężna Cordii

  04 października 2023
  Mimo ujemnych przepływów operacyjnych i wzrostu krótkoterminowego zadłużenia, węgierski deweloper utrzymał płynność gotówkową na wysokim poziomie, inwestując przy tym część nadwyżek w bony i obligacje skarbowe na rodzimym rynku.
  czytaj więcej
 • HB Reavis naruszył warunki emisji obligacji

  04 października 2023
  Naruszenie jednego z kowenantów dotyczy wygasających na początku grudnia papierów HBR1223 o wartości 85 mln zł. Deweloper zapewnia jednak o odpowiednich rezerwach płynności na wykup papierów w zamierzonym terminie.
  czytaj więcej
 • Kruk zapowiada emisję obligacji do 450 mln zł

  04 października 2023
  W najbliższym czasie windykacyjna spółka zamierza zamknąć swoją największą emisję papierów dłużnych na krajowym rynku.
  czytaj więcej