niedziela, 21 lipca 2024

Newsroom

Inwestorzy powierzyli Rentierowi 16 mln zł

msd | 22 maja 2024
Funduszu Długu Korporacyjnego Rentier FIZ pozyskał 16,3 mln zł z kwietniowo-majowej oferty certyfikatów inwestycyjnych. Z kolejną ich emisją musi jednak poczekać na zgodę KNF.

Dla funduszu była 11. i zarazem ostatnia oferta, na jaką pozwalał prospekt emisyjny zatwierdzony przez KNF w czerwcu ubiegłego roku. Na ten moment Rentier pozostał więc bez możliwości prowadzenia kolejnych emisji publicznych. Przynajmniej do czasu, jak nadzorca zaakceptuje kolejny prospekt (poprzednim razem fundusz złożył wniosek w tej sprawie w marcu, a otrzymał zielone światło w czerwcu).

Ze wszystkich 11 ofert publicznych FDK Rentier FIZ pozyskał w sumie 181,7 mln zł napływów brutto.

Według datowanej na 20 maja wyceny fundusz dysponował 255,9 mln zł aktywów netto, notując lekki ich spadek, mimo wypracowania dodatniej stopy zwrotu (+0,67 proc. m/m). Rentier musiał bowiem zmierzyć się z koniecznością obsłużenia ponadprzeciętnych umorzeń (17,6 mln zł w kwietniu).

Zarządzany przez CVI DM oraz Noble Funds TFI fundusz specjalizuje się w lokowaniu powierzonych środków w tzw. długu prywatnym. Stąd średnia rentowność jego portfela obligacji to około 15 proc.   

Więcej wiadomości kategorii Emisje