czwartek, 20 stycznia 2022

Newsroom

JHM Development pracuje nad emisją obligacji

msd | 27 października 2021
Należący do giełdowego Mirbudu deweloper rozważa ustanowienie programu emisji papierów dłużnych do maksymalnej kwoty 50 mln zł.

Wprawdzie w komunikacie JHM Development wskazuje, że „rozważa” ustanowienie programu, ale zarazem spółka podaje informację o zawarciu umowy z Haitong Bankiem, który ma być organizatorem oraz dealerem programu.

Emitowane w ramach programu papiery dłużne będą miały zmienny kupon, okres spłaty do czterech lat oraz zostaną zabezpieczone hipoteką, poręczeniem Mirbudu oraz oświadczeniami o poddaniu się egzekucji przez emitenta i poręczyciela.

O realizacji pierwszej emisji w ramach programu spółka zobowiązała się poinformować osobnym komunikatem.

JHM Development nie ujawnia celu emisji. Spółka pozostawia jednak niewiele pola do spekulacji. Przed kilkoma dniami deweloper poinformował bowiem o przejęciu udziałów upadłej spółki Hakamore, która jest wieczystym użytkownikiem atrakcyjnych terenów po łódzkiej elektrociepłowni EC2. W swoim komunikacie JHM wskazał wyłącznie, że wartość nominalna przejętych udziałów to 3 mln zł, ale nie podając prawdopodobnie najważniejszych informacji – tego, że wartość transakcji to około 10 mln zł, a zadłużenie przejętej spółki to ponad 30 mln zł, z czego większość stanowi obligacyjny dług względem wyspecjalizowanego funduszu private debt. 

W miniony poniedziałek rzecznik JHM-u potwierdził nam, że spółka przejęła Hakamore razem z długami. Nie odpowiedział jednak na pytania dotyczące wartości transakcji, czy sposobu rozliczenia tych długów w przyszłości.

Na Catalyst znajdują się dwie serie niezabezpieczonych obligacji JHM Development, które notowane są pod wspólnym kodem JHM1223. Za warte 12,1 mln zł papiery spółka płaci WIBOR 3M plus 5,5 pkt proc. W środę inwestorzy wyceniają je na 100,9 proc. nominału (5,62 proc. rentowności).

Więcej wiadomości o JHM Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst