sobota, 04 lipca 2020

Newsroom

Kancelaria Medius nie zapłaciła kolejnym obligatariuszom

msd | 22 kwietnia 2020
Windykacyjna spółka nie spłaciła w terminie 100 tys. euro kapitału oraz nie wypłaciła odsetek od nienotowanych na Catalyst papierów serii P na 5 mln euro.

Brak spłaty Kancelaria Medius tłumaczy „podjęciem decyzji” o zaprzestaniu obsługi obligacyjnych zobowiązań. W istocie, na początku miesiąca spółka nie wypłaciła odsetek od znajdujących się w giełdowym obrocie papierów KME0720, później zaś nie przeprowadziła okresowej amortyzacji (150 tys. euro) nienotowanych obligacji serii M.

Zgodnie z zapowiedzią, spółka nie będzie obsługiwać też trzech pozostałych emisji. 

Ponad tydzień temu minął termin, w którym Kancelaria Medius miała objąć wartą 48,5 mln zł emisję gwarancyjną funduszu wierzytelności Lumen Profit 30 NSFIZ.

Aktualnie istnieje sześć serii obligacji KME o łącznej wartości około 90 mln zł, z czego tylko dwie notowane są na Catalyst (w sumie 31,3 mln zł). W ostatnich transakcjach papiery KME0720 i KME0321 wyceniano kolejno na 30 i 37 proc. nominału. Pierwsza seria stała się już wymagalna (nie zapłacono odsetek), drugą zaś jeszcze nie, ale może się to zmienić po zwołanym na 12 maja zgromadzeniu obligatariuszy.

Pięć z sześciu emisji (w tym obie notowane na GPW) zostało zabezpieczone. 

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje