sobota, 22 września 2018

Newsroom

Kancelaria Statima przeprowadzi dogrywkową emisję

msd | 06 października 2017
Spółka chce pozyskać do 0,5 mln zł z prywatnej oferty obligacji serii D, które docelowo zostaną zasymilowane z uplasowaną niedawno serią C. Dopiero wtedy połączone papiery będą mogły trafić na Catalyst.

Warunki nowej emisji muszą być identyczne, jak poprzedniej, aby spółka mogła dokonać ich asymilacji. Będą więc to dwuletnie obligacje ze stałym 8-proc. kuponem w skali roku i przy zabezpieczeniu na zastawie wierzytelności.

Z poprzedniej niepublicznej oferty, przydzielonej w ostatni poniedziałek, Kancelaria Statima pozyskała 998 tys. zł. Spółka informowała, że papiery serii C trafią do obrotu na Catalyst, na co zwracaliśmy wówczas uwagę, bo zgodnie z obowiązującymi regulacjami minimalna wartość emisji wprowadzanej do obrotu wynosi co najmniej 1 mln zł.

Kancelaria Statima ma w tym roku na koncie też jedną publiczną memorandową ofertę obligacji. Z marcowo-kwietniowej emisji od 2 do 5 mln zł pozyskała 3,5 mln zł wpływów brutto. Wtedy także oferowano stałe 8 proc. na dwa lata przy zabezpieczeniu wierzytelnościami. Docelowo obligacje te wejdą na Catalyst.

Więcej wiadomości o Statima S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje