poniedziałek, 30 listopada 2020

Newsroom

Kilkanaście milionów złotych nadsubskrypcji w emisji Dekpolu

msd | 06 listopada 2020
W wartej 50 mln zł ofercie obligacji budowlano-deweloperskiej spółki zgłoszony przez inwestorów popyt sięgnął prawie 64 mld zł, wynika z komunikatu.

Dekpol ostatecznie przydzielił trzyletnie papiery dłużne, które tym razem oprocentowane są na WIBOR 6M plus 4,9 pkt proc. marży przy zabezpieczeniu hipoteką, która ma zostać wpisana na pierwszym miejscu do 31 sierpnia 2021 r. Do końca tego roku spółka ma natomiast ustanowić zastaw rejestrowy na wierzytelnościach z rachunku escrow. 

- Emisja wzbudziła duże zainteresowanie z ich strony (inwestorów – red.), pomimo wymagającego otoczenia rynkowego oraz bardzo intensywnego okresu na rynku kapitałowym. (…) Inwestorzy doceniają stabilną i bezpieczną sytuację finansową oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju grupy Dekpol. W efekcie zgodnie z planem pozyskaliśmy 50 mln PLN, które przeznaczymy na dalszy rozwój naszej działalności oraz refinansowanie części zadłużenia obligacyjnego – powiedziała Katarzyna Szymczak-Dampc, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Dekpolu, cytowana w komunikacie.

W ofercie trwającej między 15 a 28 października zapisy złożyło 125 inwestorów, z czego 102 otrzymało przydział wartych 50 mln zł papierów. Jak wynika z dokumentu informacyjnego, konieczna była ponad 16-proc. redukcja. W komunikacie prasowym spółka podaje z kolei, że popyt był bliski 64 mln zł.

- Emisja Dekpol S.A. wzbudziła duże zainteresowanie wśród inwestorów ze względu na zdywersyfikowaną i wysoko rentowną działalność emitenta oraz obniżone wskaźniki zadłużenia. W efekcie nastąpiła istotna redukcja złożonych zapisów. Sukces emisji jest tym większy, że wzięło w niej udział wiele funduszy, w tym inwestorzy wcześniej nie finansujący spółki – powiedział Marcin Dąbek, członek zarządu DM Michael/Ström, będącego organizatorem emisji. 

Uplasowane przez Dekpol papiery serii I trafią do obrotu na Catalyst, gdzie notowane są obecnie dwie starsze emisje spółki. Wartość papierów DEK0321 i DKP0321 to 91,88 mln zł, lecz w najbliższy poniedziałek przypada termin ich 25-proc. amortyzacji (22,97 mln zł).

W związku z nadchodzącą amortyzacją giełdowy obrót obligacjami Dekpolu pozostaje chwilowo zawieszony.

Więcej wiadomości o Dekpol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje