poniedziałek, 25 czerwca 2018

Newsroom

Kleba Invest wyemituje kolejne obligacje

msd | 11 maja 2017
Z prywatnej oferty nieruchomościowa spółka chce pozyskać do 5 mln zł, a oferta dojdzie do skutku jeśli popyt sięgnie przynajmniej 2 mln zł.

Za dwuletnie papieru Kleba Invest oferuje stałe 7 proc. rocznie. Spółka zabezpieczy nowy dług oświadczeniem o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc. Nie wskazano natomiast by obligacje miały trafić do obrotu na Catlayst.

Środki finansowe netto pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego emitenta – podano w komunikacie.

W ostatnich miesiącach spółka regularnie plasowała kolejne serie obligacji, które cieszyły się zmiennym popytem ze strony inwestorów. Z ostatniej oferty Kleba Invest pozyskał 1,65 mln zł, do czego konieczne było obniżenie progu emisji (z 2 do 1,5 mln zł). Część emisji opłacono wówczas poprzez potrącenie wierzytelności z tytułu papierów wygasających w marcu.

Aktualnie żadna z emisji obligacji Kleby Invest nie jest notowana na Catalyst. Po raz ostatni dług spółki znajdował się w obrocie na GPW w 2015 r.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje