czwartek, 29 lipca 2021

Newsroom

KNF zatwierdziła prospekt funduszu Michael/Ström Obligacji Korporacyjnych FIZ

msd | 12 kwietnia 2021
Na podstawie zatwierdzonego prospektu fundusz będzie mógł przeprowadzić publiczne oferty do 10 serii certyfikatów inwestycyjnych.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Michael/Ström Obligacji Korporacyjnych Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego. Dokument zezwala funduszowi na wprowadzenie ponad 30 już istniejących serii certyfikatów do giełdowego obrotu oraz emisję i wprowadzenie do obrotu 10 kolejnych serii certyfikatów.

Michael/Ström Obligacji Korporacyjnych FIZ jest autorskim funduszem korporacyjnego długu, którym od 2018 r. zarządza wyspecjalizowany w tej klasie aktywów Michael/Ström Dom Maklerski. Jak wynika ze sprawozdania tego ostatniego, na koniec 2020 r. aktywa netto funduszu warte były 103 mln zł (78 mln zł rok wcześniej), z czego 93,7 proc. stanowiły obligacje korporacyjne.

Michael/Ström Obligacji Korporacyjnych FIZ jest już trzecim funduszem długu firm, dla którego KNF zatwierdziła w ostatnich miesiącach prospekt emisyjny. Pierwszym był Ipopema Benefit 3 FIZ AN (prowadzi emisję certyfikatów w dniach 7-21 kwietnia), a kolejnym Fundusz Długu Korporacyjnego Rentier FIZ (startuje z emisją 27 kwietnia). Jednym i drugim zarządza CVI Dom Maklerski, który specjalizuje się w zarządzaniu korporacyjnym długiem.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje