wtorek, 19 czerwca 2018

Newsroom

Kolejne emisje Kleby Invest

msd | 20 marca 2017
Nieruchomościowa spółka pozyskała 160 tys. zł z prywatnej oferty obligacji o wartości do 1 mln zł. O wynikach kolejnej emisji jeszcze nie poinformowano, zapowiedziano natomiast jeszcze jedną ofertę.

Warte 160 tys. zł obligacje serii DU2017 trafiły do czterech inwestorów. Są to 12-miesięczne papiery ze stałym 7-proc. kuponem. W tym tygodniu Kleba Invest powinien zakończyć także emisję dwuletnich obligacji serii EU2017, za które oferuje stałe 7,5 proc. rocznie. Wartość oferty to także 1 mln zł.

Niezależnie od emisji papierów serii DU2017 i EU2017 spółka poinformowała też o zamiarze uplasowania 18-miesięcznych obligacji serii Z oprocentowanych na 7 proc. Tym razem będzie to dług zabezpieczony (hipoteka o wartości 125 proc. emisji, ale na nieruchomościach nienależących do spółki).

Nowa emisja warta będzie do 3 mln zł i dojdzie do skutku, jeśli inwestorzy obejmą papiery o wartości przynajmniej 2 mln zł.

Środki finansowe netto pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na finansowanie zakupu przez spółkę zależną emitenta Prima Park 6 Sp. z o.o. gruntu pod budowę parku handlowego w Kwidzynie oraz zasilenie kapitału obrotowego emitenta. – podano w komunikacie.

W tym roku Kleba Invest uplasował pięć serii obligacji, a dwie kolejne oferty są w trakcie. Ani razu spółka nie informowała o zamiarze wprowadzenia długu na Catalyst. Po raz ostatni jej obligacje notowane były na giełdzie w połowie 2015 r.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje