środa, 19 września 2018

Newsroom

Kolejne obligacje Eurocentu postawione w stan wymagalności

msd | 12 stycznia 2018
Tym razem żądanie przedterminowego wykupu opiewa na 0,5 mln zł i dotyczy notowanej na Catalyst serii F o całkowitej wartości 2,31 mln zł.

O podobnym żądaniu w stosunku do papierów ERC0918, tyle że wartym 0,17 mln zł, firma pożyczkowa informowała także w czwartek. Kilka dni wcześniej obligatariusze postawili też w stan wymagalności obligacje na 2,6 mln zł z nienotowanej na Catalyst serii G o całkowitej wartości 3 mln zł.

W piątek przed południem pisaliśmy też o zajęciu aktywów Eurocentu na zabezpieczenie roszczeń jednego z funduszy sekurytyzacyjnych.

W czerwcu ubiegłego roku spółka nie wykupiła obligacji ERC0617 na 1,8 mln zł (w ratach spłacono 0,74 mln zł). Od pół roku spółka czeka też na otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Sąd zabezpieczył jej majątek, wpierw przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, później zaś zamieniając go na zarządcę przymusowego, co sprowadza się do odebrania zarządu nad własnym majątkiem.

Pozostającymi na Catalyst obligacjami ERC0918 po raz ostatni handlowano we wtorek po 29 proc. nominału. Aktualnie papiery kwotowane są na 23,01/32 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o Eurocent S.A. w upadłości

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje