sobota, 25 stycznia 2020

Newsroom

Kolejne zatrzymania w aferze GetBacku

msd | 21 listopada 2019
CBA zatrzymało trzech byłych menedżerów z GetBacku i dawnego Trigon TFI. Sprawa dotyczy głośnej umowy ramowej z 2017 r. na 49 mln zł.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego wiceprezesa zarządu GetBacku oraz byłego wiceprezesa i prokurenta „jednego z Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych”. Dalsza część komunikatu nie pozostawia jednak wątpliwości, że chodzi o byłych menedżerów Trigon TFI, obecnie działającego pod nazwą Lartiq TFI, któremu Komisja Nadzoru Finansowego niedawno cofnęła licencję.

Ustalenia śledczych Biura wskazują, że zatrzymane osoby w sierpniu 2017 r. reprezentując Trigon TFI S.A. zawarły umowę ramową z GetBack S.A. W jej wyniku zobowiązano się powierzyć spółce GetBack na wyłączność obsługę portfeli wierzytelności nowo utworzonych funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez to towarzystwo. Nowe fundusze nigdy nie powstały, a w wyniku podpisania umowy ramowej GetBack S.A. poniósł co najmniej 49 mln zł straty – podało Centralne Biuro Śledcze.

O wartej umowie ramowej z Trigonem było głośno już w ubiegłym roku, gdy GetBack wraz z Trigonem przerzucały się wzajemnymi oskarżeniami. Na wartą 49 mln zł umowę zarząd windykatora dokonał pełnego odpisu jeszcze w sprawozdaniu za 2017 r.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie mają usłyszeć zarzuty.

Do tej pory w różnych wątkach sprawy GetBacku postawiono zarzuty 56 osobom. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

Emisje