poniedziałek, 25 maja 2020

Newsroom

Kolejne zatrzymania w sprawie GetBacku

msd | 02 kwietnia 2019
Funkcjonariusze CBA zatrzymali 11 osób w związku z dwoma wątkami śledztwa dotyczącego wrocławskiego windykatora. Wśród zatrzymanych są byli dyrektorzy i pracownicy jednego z banków.

Tym razem, jak podano w komunikacie CBA, zatrzymania dotyczą „piramidy finansowej, oszustw, fikcyjnych umów i wyprowadzania za pośrednictwem łańcuszka firm pieniędzy z GetBack”

Wśród zatrzymanych są byli dyrektorzy i pracownicy jednego z banków oraz osoba współpracująca z Piotrem B., zatrzymanym w czerwcu 2018 r. do tej sprawy – poinformowało CBA.

Nazwa banku jednak nie pada. Wcześniej w lutym zatrzymano 18 osób, wśród których byli prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy o pozostali pracownicy Idea Banku.

Agenci biura przeszukują mieszkania zatrzymanych. Po zakończeniu czynności zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty – podało także CBA.

Dotychczas w aferze GetBacku zarzuty usłyszało 38 osób.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • GPW przymknie oko na publikację sprawozdań po terminie

  22 kwietnia 2020
  Spółki z alternatywnego systemu obrotu NewConnect i Catalyst dostały dodatkowe dwa miesiące na publikację sprawozdań rocznych za 2019 r. Te pierwsze będą też miały dodatkowe 45 dni na przekazanie raportów za I kwartał tego roku.
  czytaj więcej
 • Zdalne zgromadzenia obligatariuszy już możliwe

  20 kwietnia 2020
  W życie weszła zmiana w ustawie o obligacjach, która zakłada, że udział w zgromadzeniach obligatariuszy jest możliwy przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, o ile tylko warunki emisji wyraźnie tego nie zakazują.
  czytaj więcej
 • Najbliższe sprawozdania finansowe nawet o dwa miesiące później

  09 kwietnia 2020
  Spółki giełdowe dostały dodatkowe dwa miesiące na przygotowanie raportów za 2019 r. oraz I kwartał 2020 r. Nie dotyczy to jednak podmiotów z NewConnect i większości spółek notowanych tylko na rynku obligacji Catalyst.
  czytaj więcej
 • Nadchodzą zdalne zgromadzenia obligatariuszy

  08 kwietnia 2020
  W ustawie o obligacjach znajdzie się doprecyzowanie mówiące o możliwości uczestnictwa w zgromadzeniu obligatariuszy przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Zmiany mogą też objąć warunki sprawozdań załączanych do propozycji nabycia obligacji, wynika z projektu ustawy uzupełniającej tzw. tarczę antykryzysową.
  czytaj więcej

Emisje