niedziela, 22 lipca 2018

Newsroom

Kolejny zatrzymany w aferze GetBacku

ems | 11 lipca 2018
Tym razem nie jest to osoba ze spółki, lecz mężczyzna, który powołując się na wpływy w służbach specjalnych miał doprowadzić do przeszukania w siedzibie głównego akcjonariusza GetBacku.

Celem miało być także rozpowszechnianie przez media informacji kompromitujących większościowego akcjonariusza GetBack. Jest nim wprawdzie spółka zarejestrowana w Luksemburgu, w której udziały posiada m.in. Konrad K., ale z kolei jej głównym akcjonariuszem jest fundusz inwestycyjny Abris Capital i prawdopodobnie taki cel miał przyświecać działaniom opisanym w komunikacie prokuratury.

Dowiadujemy się z niego, że mężczyźnie (tym razem nie podano jego imienia, ani pierwszej litery nazwiska, według PAP jest to Radosław K.) postawiono zarzut płatnej protekcji. Swoje usługi wycenił na minimum 3 mln zł w gotówce, a władze GetBack podpisały pozorną umowę o świadczeniu usług na kwotę 4,3 mln zł (jeśli była to faktura VAT, kwota wynagrodzenia netto wynosiła 3,5 mln zł – red.). Według PAP umowę pozorną zawarto z Kingą M-P., której wcześniej postawiono zarzuty i zdecydowano o jej zatrzymaniu w areszcie.

Podejrzanemu zarzucono również sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia spółce GetBack znacznej szkody majątkowej w wysokości ponad 1 mln zł.

W przypadku udowodnienia zarzutów mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Na razie nie podjęto decyzji w sprawie środka zapobiegawczego wobec mężczyzny.

Łącznie w toku śledztwa zatrzymano dotąd dziesięć osób, w tym cztery osoby z zarządu spółki. Osiem z nich zatrzymano w areszcie.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Konrad K. pozostanie w areszcie

  19 lipca 2018
  Sąd Okręgowy w Warszawie nie podzielił argumentów obrońcy byłego prezesa GetBacku i utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji. Wyjść na wolność może natomiast dwóch innych byłych członków zarządu.
  czytaj więcej
 • ZBP ma własne propozycje ograniczenia misselingu obligacji korporacyjnych

  16 lipca 2018
  Związek Banków Polskich wystosował list do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, w którym zasadniczo zgadza się z koniecznością wprowadzenia ograniczeń w oferowaniu obligacji inwestorom indywidualnym, ale proponuje zupełnie inne rozwiązania, niż te, które zaproponowała Komisja.
  czytaj więcej
 • Nie wszyscy zatrzymani ws. GetBacku trafili do aresztu

  10 lipca 2018
  Ośmiu z dziewięciu podejrzanych znajduje się w areszcie, a wobec jednej osoby zastosowano poręczenie 1 mln zł, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny połączony z obowiązkiem stawiennictwa trzy razy w tygodniu na komendzie policji.
  czytaj więcej
 • Biegli rewidenci PCZ z zarzutami

  04 lipca 2018
  Jan M. oraz Zofia Sz., którzy badali sprawozdania finansowe wrocławskiej spółki, usłyszeli zarzuty sporządzania opinii niezgodnych ze stanem faktycznym – wynika z naszych informacji. Postępowanie upadłościowe PCZ trwa, a syndyk próbuje odzyskać majątek wyprowadzony ze spółki.
  czytaj więcej

Emisje