czwartek, 22 sierpnia 2019

Newsroom

Konrad K. pozostał w areszcie na kolejne trzy miesiące

msd | 19 września 2018
Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył areszt dla byłego prezesa GetBacku o kolejne trzy miesiące. Dotyczy to również zatrzymanego w tym samym dniu Piotra B.

Sąd Okręgowy w Warszawie (…) postanowił przedłużyć wobec podejrzanego Konrada K. stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres kolejnych trzech miesięcy, tj. do dnia 13 grudnia 2018 roku godz. 14.30 – dowiedzieliśmy się w sekcji prasowej warszawskiego Sądu Okręgowego.

Co najmniej do 13 grudnia w areszcie pozostanie także Piotr B., który współpracował z byłym prezesem GetBacku.

Konrad K. i Piotr B. zostali zatrzymani w połowie czerwca, od tej pory przebywają w areszcie. Byłemu prezesowi windykacyjnej spółki zarzuca się między innymi usiłowanie oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju na kwotę 250 mln zł, czy wyrządzenia GetBackowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na co najmniej 23 mln zł. Ostatnio listę zarzutów rozszerzono też o wyrządzenie szkody majątkowej na kwotę nie niższą niż 160 mln zł w związku z transakcją zakupu spółki EGB Investments od funduszy Altusa.

Konradowi K. oraz Piotrowi B. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Łącznie w aferze GetBacku zatrzymano dotychczas 12 osób, w tym większość byłego zarządu spółki. W areszcie pozostaje obecnie dziewięć osób. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

Emisje