czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

Konrad K. pozostał w areszcie na kolejne trzy miesiące

msd | 19 września 2018
Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył areszt dla byłego prezesa GetBacku o kolejne trzy miesiące. Dotyczy to również zatrzymanego w tym samym dniu Piotra B.

Sąd Okręgowy w Warszawie (…) postanowił przedłużyć wobec podejrzanego Konrada K. stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres kolejnych trzech miesięcy, tj. do dnia 13 grudnia 2018 roku godz. 14.30 – dowiedzieliśmy się w sekcji prasowej warszawskiego Sądu Okręgowego.

Co najmniej do 13 grudnia w areszcie pozostanie także Piotr B., który współpracował z byłym prezesem GetBacku.

Konrad K. i Piotr B. zostali zatrzymani w połowie czerwca, od tej pory przebywają w areszcie. Byłemu prezesowi windykacyjnej spółki zarzuca się między innymi usiłowanie oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju na kwotę 250 mln zł, czy wyrządzenia GetBackowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na co najmniej 23 mln zł. Ostatnio listę zarzutów rozszerzono też o wyrządzenie szkody majątkowej na kwotę nie niższą niż 160 mln zł w związku z transakcją zakupu spółki EGB Investments od funduszy Altusa.

Konradowi K. oraz Piotrowi B. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Łącznie w aferze GetBacku zatrzymano dotychczas 12 osób, w tym większość byłego zarządu spółki. W areszcie pozostaje obecnie dziewięć osób. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Niejednoznaczna ocena postępowań restrukturyzacyjnych

  19 lutego 2019
  Próbujących wyjść na prostą firm, które wybierają drogę postępowań restrukturyzacyjnych, wciąż przybywa. Efektywność tej procedury pozostawia jednak wiele do życzenia, bo liczba zatwierdzonych układów jest niższa od umorzonych restrukturyzacji – wynika z raportu przygotowanego przez Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja i SpotData.
  czytaj więcej
 • Wchodzą nowe obligacje bankowe

  13 lutego 2019
  Prezydent właśnie podpisał nowelizację ustawy o BFG, co pozwoli wprowadzić do krajowego porządku prawnego nowy rodzaj bankowego długu, czyli obligacje nieuprzywilejowane.
  czytaj więcej
 • KNF proponuje zwiększenie nominału prywatnych obligacji do 400 tys. zł

  17 września 2018
  Wartość nominalna obligacji oferowanych inwestorom indywidualnym w ramach ofert prywatnych nie mogłaby być niższa niż 400 tys. zł – taki postulat do rozważenia przez zespół roboczy ds. przeglądu regulacji rynku obligacji korporacyjnych przedstawiła Komisja Nadzoru Finansowego.
  czytaj więcej
 • Kontrowersyjny obowiązek rejestracji niepublicznych obligacji w KDPW

  07 września 2018
  Obligatoryjna dematerializacja obligacji i ich ewidencja w KDPW może przynieść więcej szkód niż korzyści – uważa część ekspertów, z którymi rozmawialiśmy. Podkreślają też, że zmiana wprowadzana jest niemal wyłącznie z myślą o inwestorach detalicznych, będących mniejszością na rynku obligacji korporacyjnych.
  czytaj więcej

Emisje