piątek, 26 kwietnia 2019

Newsroom

Konrad K. pozostał w areszcie na kolejne trzy miesiące

msd | 19 września 2018
Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył areszt dla byłego prezesa GetBacku o kolejne trzy miesiące. Dotyczy to również zatrzymanego w tym samym dniu Piotra B.

Sąd Okręgowy w Warszawie (…) postanowił przedłużyć wobec podejrzanego Konrada K. stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres kolejnych trzech miesięcy, tj. do dnia 13 grudnia 2018 roku godz. 14.30 – dowiedzieliśmy się w sekcji prasowej warszawskiego Sądu Okręgowego.

Co najmniej do 13 grudnia w areszcie pozostanie także Piotr B., który współpracował z byłym prezesem GetBacku.

Konrad K. i Piotr B. zostali zatrzymani w połowie czerwca, od tej pory przebywają w areszcie. Byłemu prezesowi windykacyjnej spółki zarzuca się między innymi usiłowanie oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju na kwotę 250 mln zł, czy wyrządzenia GetBackowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na co najmniej 23 mln zł. Ostatnio listę zarzutów rozszerzono też o wyrządzenie szkody majątkowej na kwotę nie niższą niż 160 mln zł w związku z transakcją zakupu spółki EGB Investments od funduszy Altusa.

Konradowi K. oraz Piotrowi B. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Łącznie w aferze GetBacku zatrzymano dotychczas 12 osób, w tym większość byłego zarządu spółki. W areszcie pozostaje obecnie dziewięć osób. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • UKNF powiadomił prokuraturę o kolejnych sprzedawcach obligacji GetBacku

  23 kwietnia 2019
  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na listę ostrzeżeń publicznych 10 podmiotów, które pośredniczyły w sprzedaży obligacji GetBacku. Do prokuratury złożono zaś zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
  czytaj więcej
 • Weksle na marginesie, ale to się może zmienić

  18 kwietnia 2019
  Ponure prognozy zakładają, że jakaś część rynku obligacji korporacyjnych w niedalekiej przyszłości mogłaby zostać zastąpiona wekslami. Na razie propozycji zakupu tych instrumentów wciąż jest niewiele, ale te, które znajdujemy, pełnymi garściami czerpią z wyłączenia spod ustawy o ofercie publicznej.
  czytaj więcej
 • KNF proponuje zwiększenie nominału prywatnych obligacji do 400 tys. zł

  17 września 2018
  Wartość nominalna obligacji oferowanych inwestorom indywidualnym w ramach ofert prywatnych nie mogłaby być niższa niż 400 tys. zł – taki postulat do rozważenia przez zespół roboczy ds. przeglądu regulacji rynku obligacji korporacyjnych przedstawiła Komisja Nadzoru Finansowego.
  czytaj więcej
 • Kontrowersyjny obowiązek rejestracji niepublicznych obligacji w KDPW

  07 września 2018
  Obligatoryjna dematerializacja obligacji i ich ewidencja w KDPW może przynieść więcej szkód niż korzyści – uważa część ekspertów, z którymi rozmawialiśmy. Podkreślają też, że zmiana wprowadzana jest niemal wyłącznie z myślą o inwestorach detalicznych, będących mniejszością na rynku obligacji korporacyjnych.
  czytaj więcej

Emisje