środa, 17 października 2018

Newsroom

Konrad K. pozostał w areszcie na kolejne trzy miesiące

msd | 19 września 2018
Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył areszt dla byłego prezesa GetBacku o kolejne trzy miesiące. Dotyczy to również zatrzymanego w tym samym dniu Piotra B.

Sąd Okręgowy w Warszawie (…) postanowił przedłużyć wobec podejrzanego Konrada K. stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres kolejnych trzech miesięcy, tj. do dnia 13 grudnia 2018 roku godz. 14.30 – dowiedzieliśmy się w sekcji prasowej warszawskiego Sądu Okręgowego.

Co najmniej do 13 grudnia w areszcie pozostanie także Piotr B., który współpracował z byłym prezesem GetBacku.

Konrad K. i Piotr B. zostali zatrzymani w połowie czerwca, od tej pory przebywają w areszcie. Byłemu prezesowi windykacyjnej spółki zarzuca się między innymi usiłowanie oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju na kwotę 250 mln zł, czy wyrządzenia GetBackowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach na co najmniej 23 mln zł. Ostatnio listę zarzutów rozszerzono też o wyrządzenie szkody majątkowej na kwotę nie niższą niż 160 mln zł w związku z transakcją zakupu spółki EGB Investments od funduszy Altusa.

Konradowi K. oraz Piotrowi B. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Łącznie w aferze GetBacku zatrzymano dotychczas 12 osób, w tym większość byłego zarządu spółki. W areszcie pozostaje obecnie dziewięć osób. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • PB: założyciel Fachowcy.pl za kratkami

  09 października 2018
  Piotr S., założyciel a do niedawna i prezes spółki Fachowcy.pl Ventures, od ponad trzech miesięcy przebywa w areszcie – wynika z informacji podanych przez Puls Biznesu.
  czytaj więcej
 • Byli prezesi Gant Development z zarzutami

  02 października 2018
  Karol K. i Dariusz M., byli prezesi wrocławskiego dewelopera, usłyszeli zarzuty udziały w zorganizowanej grupie przestępczej, oszusta na szkodę wierzycieli oraz wyrządzenia spółce szkody w wielkich rozmiarach – wynika z informacji podanych przez PAP.
  czytaj więcej
 • KNF proponuje zwiększenie nominału prywatnych obligacji do 400 tys. zł

  17 września 2018
  Wartość nominalna obligacji oferowanych inwestorom indywidualnym w ramach ofert prywatnych nie mogłaby być niższa niż 400 tys. zł – taki postulat do rozważenia przez zespół roboczy ds. przeglądu regulacji rynku obligacji korporacyjnych przedstawiła Komisja Nadzoru Finansowego.
  czytaj więcej
 • Kontrowersyjny obowiązek rejestracji niepublicznych obligacji w KDPW

  07 września 2018
  Obligatoryjna dematerializacja obligacji i ich ewidencja w KDPW może przynieść więcej szkód niż korzyści – uważa część ekspertów, z którymi rozmawialiśmy. Podkreślają też, że zmiana wprowadzana jest niemal wyłącznie z myślą o inwestorach detalicznych, będących mniejszością na rynku obligacji korporacyjnych.
  czytaj więcej

Emisje