sobota, 23 lutego 2019

Newsroom

Konrad K. pozostanie w areszcie

msd | 19 lipca 2018
Sąd Okręgowy w Warszawie nie podzielił argumentów obrońcy byłego prezesa GetBacku i utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji. Wyjść na wolność może natomiast dwóch innych byłych członków zarządu.

Oprócz obrońcy Konrada K. zażalenie na zastosowanie tymczasowego aresztu składał też obrońca Piotra B., przedstawiciela podmiotu gospodarczego, który współpracował z byłym prezesem GetBacku. Ale i w tym przypadku Sąd okręgowy utrzymał w mocy decyzję sądu rejonowego. 

Areszt opuścić będą mogli natomiast Bożena S. i Marek P., pod warunkiem jednak wpłacenia poręczenia majątkowego odpowiednio w kwocie 200 tys. zł oraz 500 tys. zł. Początkowo sąd rejonowy chciał, żeby byli członkowie zarządu mogli wyjść po wpłaceniu kolejno 100 tys. zł oraz 200 tys. zł poręczenia majątkowego, lecz prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję uznając, że oskarżeni powinni pozostać w areszcie. Sąd okręgowy nie podzielił więc stanowiska prokuratury, natomiast jedyne co zrobił, to podniósł wysokość poręczenie majątkowego. 

Po wpłacie kaucji Bożena S. i Marek P. znajdą się pod dozorem policji i nie będą mogli opuszczać kraju.

W aferze GetBacku dotychczas zatrzymano 10 osób, z czego dziewięć na razie znajduje się w areszcie. Wśród pozostałych zatrzymanych są też między innymi Anna P., była członek zarządu, czy Szczepan D.-M., prezes Polskiego Domu Maklerskiego.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Składki na BFG rosną o 26,9 proc. r/r

  21 lutego 2019
  Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego ustaliła łączną kwotę składek na fundusz gwarancyjny oraz fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2,79 mld zł w 2019 r. wobec 2,2 mld zł przed rokiem.
  czytaj więcej
 • Niejednoznaczna ocena postępowań restrukturyzacyjnych

  19 lutego 2019
  Próbujących wyjść na prostą firm, które wybierają drogę postępowań restrukturyzacyjnych, wciąż przybywa. Efektywność tej procedury pozostawia jednak wiele do życzenia, bo liczba zatwierdzonych układów jest niższa od umorzonych restrukturyzacji – wynika z raportu przygotowanego przez Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja i SpotData.
  czytaj więcej
 • ZBP ma własne propozycje ograniczenia misselingu obligacji korporacyjnych

  16 lipca 2018
  Związek Banków Polskich wystosował list do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, w którym zasadniczo zgadza się z koniecznością wprowadzenia ograniczeń w oferowaniu obligacji inwestorom indywidualnym, ale proponuje zupełnie inne rozwiązania, niż te, które zaproponowała Komisja.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze GetBacku na celowniku manipulantów

  16 lipca 2018
  Właściciele papierów dłużnych windykatora otrzymują telefony od osób proponujących im „odkupienie” trefnych obligacji. W praktyce chodzi o nakłonienie do kolejnych inwestycji, tym razem za dwu-, trzykrotnie wyższe kwoty.
  czytaj więcej

Emisje