czwartek, 18 października 2018

Newsroom

Konrad K. pozostanie w areszcie

msd | 19 lipca 2018
Sąd Okręgowy w Warszawie nie podzielił argumentów obrońcy byłego prezesa GetBacku i utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji. Wyjść na wolność może natomiast dwóch innych byłych członków zarządu.

Oprócz obrońcy Konrada K. zażalenie na zastosowanie tymczasowego aresztu składał też obrońca Piotra B., przedstawiciela podmiotu gospodarczego, który współpracował z byłym prezesem GetBacku. Ale i w tym przypadku Sąd okręgowy utrzymał w mocy decyzję sądu rejonowego. 

Areszt opuścić będą mogli natomiast Bożena S. i Marek P., pod warunkiem jednak wpłacenia poręczenia majątkowego odpowiednio w kwocie 200 tys. zł oraz 500 tys. zł. Początkowo sąd rejonowy chciał, żeby byli członkowie zarządu mogli wyjść po wpłaceniu kolejno 100 tys. zł oraz 200 tys. zł poręczenia majątkowego, lecz prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję uznając, że oskarżeni powinni pozostać w areszcie. Sąd okręgowy nie podzielił więc stanowiska prokuratury, natomiast jedyne co zrobił, to podniósł wysokość poręczenie majątkowego. 

Po wpłacie kaucji Bożena S. i Marek P. znajdą się pod dozorem policji i nie będą mogli opuszczać kraju.

W aferze GetBacku dotychczas zatrzymano 10 osób, z czego dziewięć na razie znajduje się w areszcie. Wśród pozostałych zatrzymanych są też między innymi Anna P., była członek zarządu, czy Szczepan D.-M., prezes Polskiego Domu Maklerskiego.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • PB: założyciel Fachowcy.pl za kratkami

  09 października 2018
  Piotr S., założyciel a do niedawna i prezes spółki Fachowcy.pl Ventures, od ponad trzech miesięcy przebywa w areszcie – wynika z informacji podanych przez Puls Biznesu.
  czytaj więcej
 • Byli prezesi Gant Development z zarzutami

  02 października 2018
  Karol K. i Dariusz M., byli prezesi wrocławskiego dewelopera, usłyszeli zarzuty udziały w zorganizowanej grupie przestępczej, oszusta na szkodę wierzycieli oraz wyrządzenia spółce szkody w wielkich rozmiarach – wynika z informacji podanych przez PAP.
  czytaj więcej
 • ZBP ma własne propozycje ograniczenia misselingu obligacji korporacyjnych

  16 lipca 2018
  Związek Banków Polskich wystosował list do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, w którym zasadniczo zgadza się z koniecznością wprowadzenia ograniczeń w oferowaniu obligacji inwestorom indywidualnym, ale proponuje zupełnie inne rozwiązania, niż te, które zaproponowała Komisja.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze GetBacku na celowniku manipulantów

  16 lipca 2018
  Właściciele papierów dłużnych windykatora otrzymują telefony od osób proponujących im „odkupienie” trefnych obligacji. W praktyce chodzi o nakłonienie do kolejnych inwestycji, tym razem za dwu-, trzykrotnie wyższe kwoty.
  czytaj więcej

Emisje