wtorek, 05 grudnia 2023

Newsroom

Kruk miał wstępnie 489 mln zł zysku netto w I półroczu

msd | 24 sierpnia 2022
W samym II kwartale windykacyjna grupa miała około 245 mln zł zysku netto, wynika z obliczeń Obligacje.pl na podstawie wstępnych szacunków Kruka.

Według szacunkowych danych, po sześciu miesiącach tego roku zysk netto windykacyjnej grupy rósł o około 24 proc. r/r do 489 mln zł.

- Ostatnie miesiące to pasmo bardzo dobrych informacji – rekordowe spłaty, mocne inwestycje, głównie poza Polską, a teraz zysk za 1 półrocze szacujemy na 489 mln zł. To byłby kolejny rekord w półrocznych wynikach grupy i jeśli szacunki się potwierdzą, będzie to oznaczać osiągniecie ponad 70 proc. zysku z całego poprzedniego roku w pierwsze sześć miesięcy 2022 – chwali Piotr Krupa, prezes Kruka, cytowany w komunikacie prasowym.

Jak wynika z naszych obliczeń, w samym II kwartale grupa Kruka miała około 245 mln zł wobec 244 mln zł kwartał wcześniej, ale i 268 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wcześniej Kruk informował o osiągnięciu w II kwartale 657 mln zł spłat gotówkowych (+19 proc. r/r) oraz 495 mln zł nakładów na wierzytelności (+2 proc. r/r). 

Pełne sprawozdanie za I połowę tego roku windykator zobowiązał się opublikować 7 września.

Na Catalyst notowanych jest 16 serii obligacji Kruka o łącznej wartości 1,37 mld zł. Lada dzień spółce wygasa prospekt emisyjny dla programu publicznych emisji, ale KNF właśnie zatwierdziła kolejny dokument, który pozwala na dalsze oferowanie długu do nieograniczonego grona inwestorów indywidualnych. 

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst