wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

Kruk przyjął kolejny program publicznych emisji obligacji

msd | 11 marca 2019
Wartość szóstego już programu sięgnie rekordowych 700 mln zł. Mało prawdopodobne by windykator chciał zebrać od inwestorów aż tyle. Poprzedni program spółka właśnie wygasiła.

W związku z zamiarem realizacji kolejnego programu publicznych emisji obligacji Kruk sporządził prospekt, który zatwierdzić będzie musiała jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego. Ostatnim razem w przypadku wrocławskiego windykatora proces ten trwał trzy i pół miesiąca.

Przygotowanie nowego programu przez Kruka wiązać należy z wygaszeniem poprzedniego. Wprawdzie prospekt dla niego tracił ważność w połowie kwietnia, ale – jak wynika z informacji na stronie spółki – Kruk wygasił program 11 marca (dziś). W najbliższych tygodniach spółka na pewno więc nie wyjdzie na rynek z nową ofertą publiczną.

Z V programu emisji o wartości 500 mln zł spółka pozyskała łącznie 55 mln zł w dwóch ofertach, co kosztowało ją w sumie 1,1 mln zł, tj. 2 proc. pozyskanej kwoty. Wcześniej natomiast z IV programu, także wartego 500 mln zł, Kruk pozyskał 40 mln zł w jednej emisji. 

Po raz ostatni pełną kwotę z ustanowionego programu Kruk pozyskał w latach 2016-2017, gdy uplasował 300 mln zł w czterech emisjach wchodzących w skład III programu. 

W ostatniej publicznej emisji, zamkniętej na początku lutego, Kruk oferował WIBOR 3M plus 3,5 pkt proc. marży za pięcioletni dług. Te same warunki windykator proponował też w listopadzie.

W giełdowym obrocie znajduje się 20 serii obligacji Kruka z terminami spłaty od czerwca tego roku do listopada 2023 r. Trzy z nich, to emisje denominowane w euro. 

Najdłuższe obligacje spółki notowane są z 5,18 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje