środa, 22 maja 2019

Newsroom

Legimi zapowiada jeszcze jedną ofertę obligacji

msd | 04 czerwca 2018
Tym razem będzie to emisja prywatna o wartości do 1 mln zł. Proponowane warunki nie różnią się od tych z trwającej właśnie oferty publicznej.

Dostawca e-booków w modelu subskrypcyjnym oferuje 12-miesięczne papiery, ze które zobowiązuje się płacić stałe 8,5 proc. odsetek. Zabezpieczeniem długu ma być zastaw do 150 proc. nominału na zbiorze istniejących i przyszłych ruchomości o zmiennym składzie oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc.

Te same warunki Legimi oferuje w trwającej od 28 maja do 11 czerwca ofercie publicznej o wartości 1,2 mln zł. W emisji tej spółka samodzielnie przyjmuje zapisy, pełni bowiem rolę oferującego, po tym jak nowelizacja ustawy o ofercie publicznej pozwoliła na rezygnację z udziały firmy inwestycyjnej w niektórych przypadkach.

Termin przydziału prywatnej oferty papierów serii O nie został upubliczniony. Natomiast przydział emisji publicznej (seria N) zaplanowano na 13 czerwca. Wtedy też zapada warta 0,62 mln zł seria D. Pięć dni później wygasa także seria I o wartości 1 mln zł.

Nowe obligacje Legimi, zarówno pochodzące z oferty prywatnej, jak i publicznej, nie trafią do obrotu na Catalyst.

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje