środa, 27 września 2023

Newsroom

Lokum Deweloper – raport Navigator Debt Advisory

Navigator Debt Advisory | 06 grudnia 2021
Podsumowanie wyników spółki po raporcie za III kw. 2021 r.

W trzecim kwartale br. Grupa Lokum Deweloper sprzedała 145 lokali w porównaniu do 240 mieszkań sprzedanych w drugim kwartale br. i 206 w trakcie trzeciego kwartału 2020 r. W ujęciu narastającym, od początku roku sprzedaż wyniosła 524 wobec 294 w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Cel sprzedażowy na cały 2021 r. wynosi ok. 700 lokali a jego realizacja po trzech kwartałach 2021 r. wyniosła ok. 75 proc. Naszym zdaniem cel jest jak najbardziej w zasięgu Grupy. Jednocześnie Lokum aktywnie zarządza polityką sprzedażową pod kątem cen i możliwości uzupełniania oferty. Na początku listopada przedstawiciele dewelopera komunikowali, że regularnie podnoszą ceny oferowanych mieszkań. Dodatkowo, na koniec III kw. 2021 r. Lokum dysponowało 236 wolnymi lokalami, które są gotowe lub zostaną potencjalnie ukończone do końca 2021 r. W naszej opinii Lokum mogłoby sprzedać te mieszkania relatywnie szybko jeśli zaszłaby taka potrzeba (naszym zdaniem nie zachodzi) poprzez uelastycznienie cennika. Co za tym idzie, Grupa stawia na wysoko marżową sprzedaż, a sam wolumen sprzedaży schodzi na dalszy plan – piszą analitycy Navigator Debt Advisory.

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

 • Lokum Deweloper najmniej zadłużone od ponad trzech lat

  13 września 2023
  Po wypracowaniu 50,5 mln zł środków pieniężnych z działalności operacyjnej w II kwartale wrocławski deweloper istotnie wzmocnił pozycję gotówkową. Tyle, że już 10 lipca wypłacił 30,4 mln zł dywidendy. Z drugiej strony, Lokum szykuje się do żniw w II półroczu.
  czytaj więcej
 • Lokum Deweloper obniżył płynność gotówkową

  17 maja 2023
  Brak dopływu środków z podstawowej działalności i wykup obligacji za 58,7 mln zł wrocławski deweloper przypłacił w I kwartale spadkiem płynności natychmiastowej do niższych niż zwykle poziomów. Szczęśliwie, Lokum miało też pokaźny zapas gotowych mieszkań, które może potencjalnie zamienić na gotówkę.
  czytaj więcej
 • Lokum Deweloper chce wypłacić 30,4 mln zł dywidendy

  28 kwietnia 2023
  Zarząd wrocławskiego dewelopera zarekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę maksymalnej dywidendy, na jaką pozwalają warunki emisji obligacji.
  czytaj więcej
 • Odwilż u deweloperów z Catalyst

  12 kwietnia 2023
  Notowani na warszawskim rynku obligacji producenci mieszkań sprzedali ponad 4,1 tys. lokali w I kwartale, wyraźnie przebijając rezultaty z poprzednich kwartałów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Analizy