niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Marvipol planuje publiczne emisje prospektowe

msd | 25 czerwca 2021
Deweloper ustanowił wart 70 mln zł program emisji i zamierza złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego.

Papiery plasowane przez Marvipol w ramach ofert publicznych nie będą zabezpieczone – to na razie wszystko, co o nich ma do powiedzenie spółka. Na razie spółka musi złożyć prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego i przejść procedurę jego zatwierdzenia. Gdy dostanie zielone światło, będzie mieć 12 miesięcy na oferty papierów wartych łącznie do 70 mln zł.

Mimo że Marvipol jest dobrze znaną marką na rynku długu, będzie to jeden z najmniejszych kiedykolwiek ustanowionych programów emisji publicznych.

Swoją ostatnią ofertę papierów dłużnych deweloper przeprowadził w kwietniu tego roku. Pozyskał wówczas 116 mln zł brutto, plasując wśród kwalifikowanych inwestorów 3,5-letni niezabezpieczony dług oprocentowany na WIBOR 6M plus 4,5 pkt proc. marży.

Na Catalyst notowanych jest sześć serii obligacji Marvipolu o łącznej wartości 296 mln zł. Papiery wyceniane są w okolicach nominału (99,55-101 proc.).

Więcej wiadomości o Marvipol Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje