środa, 27 maja 2020

Newsroom

Midroog wycofał rating dla GTC

msd | 27 stycznia 2020
Na wniosek spółki izraelska agencja ratingowa przestała ją oceniać. GTC nie zrobiło użytku z otrzymanego przed rokiem ratingu.

Wniosek o wycofanie ratingu GTC tłumaczy niezaciągnięciem zadłużenia w Izraelu, co było głównym celem otrzymanej rok wcześniej oceny.

W lutym 2019 r. Midroog nadał GTC lokalny rating A2.iI z perspektywą stabilną, co odpowiadało lokalnemu Aa2/AA w nomenklaturze stosowanej przez trzy wiodące agencje ratingowe. Wystąpienie o rating w Izraelu deweloper tłumaczył wówczas chęcią zaciągnięcia zadłużenia do 70 mln euro na tamtejszym rynku.

Na Catalyst znajduje się sześć serii obligacji GTC, w tym pięć w euro i jedna złotowa. W marcu i czerwcu tego roku spółka będzie musiała wykupić papiery warte kolejno 18,5 mln euro oraz 40 mln euro. W grudniu czeka ją zaś wykup kolejnej serii, tym razem na 10,1 mln euro. 

W tym roku jeszcze nie handlowano żadnymi obligacjami GTC.

Więcej wiadomości o Globe Trade Centre S.A.

 • GTC zmieni właściciela

  07 kwietnia 2020
  Spółka kontrolująca 61,49 proc. akcji dewelopera trafi w ręce funduszu zarządzanego przez Optima Investment, spółkę powołaną przez węgierski bank centralny.
  czytaj więcej
 • Coraz więcej gotówki na rachunkach GTC

  20 marca 2020
  W IV kwartale deweloperska grupa zwiększyła saldo środków pieniężnych do 179,6 mln euro jednocześnie obniżając poziom krótkoterminowych zobowiązań. Decyzję o wypłacie dywidendy GTC chce odłożyć na później.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Szybka ścieżka pobudzi rynek

  29 listopada 2019
  Już nie kilka miesięcy, ani nawet nie kilka tygodni, lecz zaledwie kilka dni mija od czasu zakończenia emisji obligacji do czasu wprowadzenia ich do notowań na Catalyst. Rekordzistą na razie jest Arche.
  czytaj więcej
 • Niższe zadłużenie GTC

  14 listopada 2019
  Wzrost relacji dług netto / kapitały własne na koniec I kwartału i I półrocza okazał się chwilowy, a na koniec września wskaźnik wrócił w pobliże dawnych rejonów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje