piątek, 30 października 2020

Newsroom

MLP Group chce dokapitalizowania

msd | 13 października 2020
Deweloper powierzchni logistycznych planuje emisję do 1,65 mln nowych akcji wobec 18,1 mln obecnie istniejących.

Spółka chce wyemitować do 1,65 mln akcji serii D z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru. Oferta zostanie zaadresowana do inwestorów kwalifikowanych, w tym aktualnych akcjonariuszy. Zarząd MLP liczy, że główny akcjonariusz spółki, Israel Land Development Company, złoży w nowej emisji zapis na akcje, który umożliwi utrzymanie dotychczasowego zaangażowania w kapitale dewelopera (56,98 proc.).

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji akcje MLP Group wyceniane były na 69 zł za sztukę.

Analizy nad przeprowadzeniem emisji nowych akcji deweloper miał rozpocząć 17 września, lecz informacja na ten temat została opóźniona do 12 października. W międzyczasie spółka zdecydowała o emisji obligacji do 10 mln euro, której wartość przed tygodniem, zwiększono o dodatkowe 5 mln euro. Niemniej, potencjalne dokapitalizowanie spółki powinno być ostatnią rzeczą, jaka mogłaby przeszkadzać obligatariuszom.

Warte do 15 mln euro papiery serii C1, które zostaną wyemitowane 16 października, powiększą notowaną na Catalyst serię C (MLP0225). Będą to więc 4,5-letnie obligacje oprocentowane na EURIBOR 6M plus 2,95 pkt proc. marży, ale z uwagi na chęć asymiliacji ze starszym długiem ich cena emisyjna wyniesie 100,4 proc. nominału.

Wszystkie trzy poprzednie serie eurowych obligacji MLP znajdują są na Catalyst, lecz do żadnych transakcji nimi nie dochodzi.

Więcej wiadomości o MLP Group S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje