sobota, 09 grudnia 2023

Newsroom

Murapol wyciśnie mniejszościowych akcjonariuszy spółki Abadon Real Estate

msd | 15 stycznia 2019
Deweloper wyda 6,88 mln zł na przymusowy wykup brakujących mu 1,55 mln akcji Abadonu, tak by zwiększyć swój udział w kapitale spółki z 94,48 proc. do 100 proc.

Termin przymusowego wykupu wyznaczono na 18 stycznia. Później Murapol zamierza wycofać akcje Abadonu z obrotu na GPW. Obrót nimi zawieszono począwszy od wtorkowej sesji.

Abadon RE skupia segment wykonawczy w grupie Murapolu. Spółka powstała z przebranżowienia Variantu, obecnego na GPW od 2005 r., którego deweloper przejął w kwietniu 2016 r. 

Wprawdzie z GPW ściągnięty zostanie Abadon RE, ale do giełdowego debiutu szykuje się sam Murapol. IPO dewelopera zaplanowano na drugą połowę 2019 r. Do tego czasu, jak zapowiadają przedstawiciele spółki, struktura organizacyjna Murapolu ma zostać uporządkowana, a jego sprawozdawczość finansowa przekształcona, tak by odpowiadała standardom innych spółek deweloperskich. 

Na Catalyst notowane są obecnie dwie serie obligacji Murapolu o łącznej wartości 4,11 mln zł. To „resztówki” pozostałe po przeprowadzonych na żądanie obligatariuszy przedterminowych wykupach. Ze spłatą pozostałej części deweloper nie będzie jednak czekał do pierwotnie ustalonego terminu wykupu (październik br.). Obligacje MU11019 i MUR1019 spółka przedterminowo wykupi kolejno 28 i 31 stycznia.

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst