środa, 23 maja 2018

Newsroom

Nadzorca sądowy Włodarzewskiej wątpi w restrukturyzację spółki

msd | 17 stycznia 2017
Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, nadzorca sądowy dewelopera, stracił cierpliwość i chce umorzenia postępowania restrukturyzacyjnego – podaje Puls Biznesu. Z naszych informacji wynika natomiast, że spółka w ostatnich dniach czyniła starania by do tego nie doszło.

Według PB, z powodu opieszałości spółki, nadzorca Włodarzewskiej złożył wniosek o umorzenie postępowania. W Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja dowiedzieliśmy się, że pismo trafiło do sądu około dwa tygodnie temu, a od tego czasu wiele miało się zmienić w sprawie Włodarzewskiej.

- Formalnie coś takiego jak wniosek o umorzenie postępowania nie istnieje. W każdym razie przedstawiliśmy sądowi pismo, w którym przedstawiamy okoliczności będące przesłanką do umorzenia postępowania restrukturyzacyjnego – powiedział Michał Węgliński, młodszy prawnik w Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. – Sytuacja jest natomiast dynamiczna, bo w ostatnim czasie spółka wykonała trochę czynności, które dawałyby jej szansę na kontynuację postępowania – dodał.

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi między innymi o złożenie zaktualizowanych propozycji układowych oraz spłatę części zobowiązań powstałych po otwarciu przyspieszonego postępowania układowego.

- Zawarcie układu z wierzycielami nadal nie jest wykluczone, ale trudno na ten moment mówić o konkretach – podsumował nasz rozmówca.

Przyspieszone postępowanie układowe wobec Włodarzewskiej zostało otwarte we wrześniu. Cztery miesiące wcześniej minął termin spłaty dwóch serii obligacji, wartych łącznie 17,5 mln zł. Problemy spółki sięgają jednak znacznie głębiej, bo wartość wierzytelności objętych układem to ponad 200 mln zł.

Więcej wiadomości o Włodarzewska S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje