poniedziałek, 23 maja 2022

Newsroom

Narastają krótkoterminowe zobowiązania Indosu

msd | 16 listopada 2021
Wartość krótkoterminowych zobowiązań notowanej na NewConnect spółki zanotowała w III kwartale ponad 40-proc. wzrost do 33,7 mln zł. Znakomita większość z nich to obligacje, które Indos będzie musiał zrefinansować w 2022 r.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Indos S.A.

 • Krótkoterminowy dług obciąża bilans Indosu

  18 maja 2022
  Pomimo konieczności spłaty łącznie 19,5 mln zł obligacji w najbliższych miesiącach, chorzowska spółka rozpoczęła rok od wzrostu portfela należności, z czym wiązał się wzrost jej zadłużenia i spadek salda gotówki do jednego z najniższych poziomów ostatnich lat.
  czytaj więcej
 • Indos obniżył zadłużenie, teraz czas na jego refinansowanie

  15 lutego 2022
  Po udanym IV kwartale dług netto spółki pierwszy raz od trzech lat spadł poniżej równowartości kapitałów własnych. W kolejnych miesiącach Indos musi jednak położyć nacisk na poprawę terminowej struktury tego zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Prokurator generalny ujął się za Indosem

  19 października 2021
  Zbigniew Ziobro skierował skargę nadzwyczajną do sądowego wyroku oddalającego powództwo Indosu przeciwko Bankowi Pekao. Chodzi o ciągnącą się przez lata sprawę niewypłaconych gwarancji od należności Indosu wobec spółki WZRT-Północ.
  czytaj więcej
 • Indos z najniższymi przychodami od 2016 r.

  17 sierpnia 2021
  Spółka zamroziła sporą część gotówki w nieruchomościach. Liczy jednak, że spienięży je jeszcze w tym roku. Tymczasem wygasające w przyszłym roku obligacje powoli zaczynają ciążyć bilansowi Indosu.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst