niedziela, 24 marca 2019

Newsroom

Obligacje Echa dla 470 inwestorów

msd | 23 października 2018
W wartej 50 mln zł publicznej ofercie obligacji dewelopera złożono zapisy o wartości 51,05 mln zł. Redukcja objęła wyłącznie zlecenia nabycia składane w miniony piątek, który był ostatnim dniem zapisów.

Publiczna emisja papierów dłużnych Echa Investment trwała od 11 do 19 października, a warta 50 mln zł pula została wyczerpana ostatniego dnia przyjmowania zapisów. Zlecenia nabycia składane w ubiegły piątek zostały więc objęte 14-proc. redukcją.

Na obligacje dewelopera zapisało się 470 inwestorów, co daje średnią wartość zlecenia na poziomie 108,6 tys. zł wobec 161,7 tys. zł w kwietniu tego roku, gdy w wartej 50 mln zł publicznej ofercie udział wzięło 322 inwestorów.

Echo Investment proponowało 3,4 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M za pięcioletnie papiery. Dla spółki była to druga publiczna emisja w ramach wartego do 400 mln zł programu. Poprzednim razem, w kwietniu tego roku, deweloper oferował 2,8 pkt proc. marży, ale za dług czteroletni.

Po zamknięciu dwóch tegorocznych emisji Echo wciąż może pozyskać 300 mln zł w ramach programu publicznych emisji obligacji, dla którego prospekt wygasa w połowie kwietnia przyszłego roku.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii obligacji Echa, w tym cztery emisje publiczne. Trzy z nich pochodzą z drugiego programu emisji publicznych, który Echo przeprowadziło w ub.r., pozyskując od lipca do października 300 mln zł. Serie pochodzące z publicznych ofert, które należą do najpłynniejszego długu Echa, wyceniane są z 4,8-5,2 proc. rentowności.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

 • Prezes Property Lease Fund na razie zostaje w areszcie

  20 marca 2019
  Prokurator przedstawił Marcinowi P. między innymi zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości szeregu osób, poprzez wprowadzenie ich błąd podczas emisji obligacji. Prezes PLF nie przyznał się do zarzucanych czynów. Trafił na trzy miesiące do aresztu, ale będzie mógł go opuścić po złożeniu 600 tys. zł poręczenia majątkowego.
  czytaj więcej
 • Mniejsza emisja Ghelamco dla 415 inwestorów

  15 marca 2019
  W wartej 25 mln zł publicznej ofercie obligacji, którą zakończono przed czasem, złożono zapisy o wartości 33,2 mln zł.
  czytaj więcej
 • Echo Investment uplasowało obligacje na 50 mln zł

  23 października 2018
  W trwającej od 11 do 19 października publicznej ofercie deweloper wyczerpał oferowaną pulę obligacji ostatniego dnia przyjmowania zapisów – wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie spółki w poniedziałek późnym popołudniem.
  czytaj więcej
 • LC Corp wyemitował dwie serie obligacji

  19 października 2018
  Deweloper uplasował dwu- i czteroletnie papiery dłużne o łącznej wartości 100 mln zł w ramach uchwalonego na początku miesiąca programu emisji do 400 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje