piątek, 18 stycznia 2019

Newsroom

Obligacje Echa dla 470 inwestorów

msd | 23 października 2018
W wartej 50 mln zł publicznej ofercie obligacji dewelopera złożono zapisy o wartości 51,05 mln zł. Redukcja objęła wyłącznie zlecenia nabycia składane w miniony piątek, który był ostatnim dniem zapisów.

Publiczna emisja papierów dłużnych Echa Investment trwała od 11 do 19 października, a warta 50 mln zł pula została wyczerpana ostatniego dnia przyjmowania zapisów. Zlecenia nabycia składane w ubiegły piątek zostały więc objęte 14-proc. redukcją.

Na obligacje dewelopera zapisało się 470 inwestorów, co daje średnią wartość zlecenia na poziomie 108,6 tys. zł wobec 161,7 tys. zł w kwietniu tego roku, gdy w wartej 50 mln zł publicznej ofercie udział wzięło 322 inwestorów.

Echo Investment proponowało 3,4 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M za pięcioletnie papiery. Dla spółki była to druga publiczna emisja w ramach wartego do 400 mln zł programu. Poprzednim razem, w kwietniu tego roku, deweloper oferował 2,8 pkt proc. marży, ale za dług czteroletni.

Po zamknięciu dwóch tegorocznych emisji Echo wciąż może pozyskać 300 mln zł w ramach programu publicznych emisji obligacji, dla którego prospekt wygasa w połowie kwietnia przyszłego roku.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii obligacji Echa, w tym cztery emisje publiczne. Trzy z nich pochodzą z drugiego programu emisji publicznych, który Echo przeprowadziło w ub.r., pozyskując od lipca do października 300 mln zł. Serie pochodzące z publicznych ofert, które należą do najpłynniejszego długu Echa, wyceniane są z 4,8-5,2 proc. rentowności.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje