czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

Obligatariusze GetBacku otrzymają w grudniu pierwsze raty układowe

msd | 08 grudnia 2020
Między 16 a 31 grudnia windykacyjna spółka wypłaci wierzycielom dwie pierwsze raty układowe, obejmujące łącznie 1 proc. kapitału z niezabezpieczonych obligacji.

Przyspieszone płatności obejmą raty zaplanowane początkowo na wrzesień 2021 r. oraz marzec 2022 r. Chodzi łącznie o 4 proc. kwoty układowej, czyli 1 proc. kapitału wynikającego z obligacji.

Zaplanowane na 16-31 grudnia wypłaty mają być realizowane przez spółki z grupy GetBacku, a także za pośrednictwem KDPW i domów maklerskich prowadzących ewidencję obligacji.

Zgodnie z układem, który uprawomocnił się w lutym tego roku, GetBack ma oddać obligatariuszom 25 proc. kapitału w ratach płatnych do marca 2028 r. Nominalna wartość papierów objętych układem to około 2,7 mld zł.

W październiku do sądu trafił pierwszy akt oskarżenia wobec 16 osób związanych z aferą GetBacku. Wśród oskarżonych znalazł się między innymi Konrad K., były prezes spółki, a także byli prezesi i członkowie zarządu Idea Banku, który brał udział w sprzedaży obligacji windykatora. Prokuratura wciąż prowadzi czynności śledcze wobec pozostałych 59 podejrzanych osób. 

Więcej wiadomości o Capitea S.A. (d. GetBack S.A.)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium