środa, 27 maja 2020

Newsroom

PCC Exol też wypłaci dywidendę; ubiega się o kredyt

msd | 21 maja 2020
Chemiczna spółka wypłaci akcjonariuszom 8,6 mln zł dywidendy z zeszłorocznego zysku. ZWZ wyraziło też zgodę na ustanowienie zabezpieczeń pod dodatkowy kredyt na 50 mln zł.

Analogicznie do Rokity, decyzja ZWZ o wypłacie dywidendy zapadła wbrew propozycji zarządu spółki w sprawie przeniesienia całości zeszłorocznego zysku na kapitał zapasowy.

Dzień wypłaty dywidendy ustalono na 5 czerwca.

Podczas ZWZ akcjonariusze chemicznej spółki zgodzili się też na ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych na zorganizowanych częściach przedsiębiorstwa. Jak wyjaśniono, PCC Exol ubiega się bowiem o dodatkowe finansowanie w kwocie 50 mln zł.

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji Exolu, z czego jedna zapada w tym roku. We wrześniu spółka musi spłacić papiery na 25 mln zł. W środę wyceniano je na 99,52 proc. nominału, natomiast w czwartek rano są kwotowane na 99,6/100,32 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Comp na ostatniej prostej do wyjścia z Catalyst

  26 maja 2020
  Na pożegnanie z rynkiem korporacyjnego długu Comp ponownie naruszył kowenant zapisany w umowie kredytowej z bankiem BNP Paribas. Problem rozwiąże będąca w trakcie zamiana obligacji na kredyt.
  czytaj więcej
 • MLP Group bogatszy i bardziej zadłużony

  26 maja 2020
  Za sprawą wzrostu notowań euro deweloper magazynów zanotował skok zysku operacyjnego, ale i kosztów finansowych. Wzrosło także zadłużenie.
  czytaj więcej
 • Best się oddłuża, ale obligacje ciążą płynności

  26 maja 2020
  W 2020 r. windykator wchodził z 82 mln zł gotówki i 338 mln zł szacowanych wpływów z wierzytelności. To za mało na spłatę całości krótkoterminowego zadłużenia oraz pokrycie kosztów działalności i odsetek. Rezerwy płynności Bestu leżą jednak w kredytach, akcjach Kredyt Inkaso, czy potencjalnej prolongacie pożyczek od akcjonariuszy. Wiele korzyści przyniósłby nowy inwestor.
  czytaj więcej
 • Wzrost zysków i zadłużenia Pekabeksu

  25 maja 2020
  Grupa ma za sobą bardzo udany kwartał widoczny we wzrośnie rachunku wyników, okupiony jednak historycznie najwyższym długiem netto i spadkiem płynności gotówkowej.
  czytaj więcej

Emisje