piątek, 17 stycznia 2020

Newsroom

PCC Exol z niższymi wskaźnikami płynności

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 22 marca 2019
Szybka płynność chemicznej grupy spadła w IV kwartale do najniższego poziomu od połowy 2014 r., na co wpłynął ponadprzeciętny poziom gotówki zamrożonej w zapasach. Ogółem zeszłoroczne zmiany w kapitale obrotowym pogorszyły przepływy operacyjne. Zadłużenie wzrosło jednak nieznacznie, a w samym IV kwartale wyraźnie spadło. Względem zysku EBITDA było najniżej od wielu lat.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A.

 • PCC Exol naruszył bankowy kowenant

  21 listopada 2019
  Chemiczna spółka naruszyła jeden z czterech wskaźników określonych w umowie kredytowej. Szczęśliwie, porozumiała się z bankiem, ale i tak zdecydowała się przeksięgować 105,5 mln zł kredytu do zobowiązań krótkoterminowych, bardzo wyraźnie w ten sposób pogarszając wskaźniki płynności.
  czytaj więcej
 • Wraca spór PCC Exol z HH Technology

  06 września 2019
  Amerykańska spółka złożyła pozew sądowy wobec PCC Exol, w którym domaga się zaniechania naruszeń patentu oraz zapłaty kwoty odpowiadającej wysokości poniesionej straty. Wartości sporu jednak nie wskazuje.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Więcej zaufania do GNB

  30 sierpnia 2019
  Getin Noble Bank wykupił pierwszą i największą emisję publiczną z drugiego programu emisji publicznych wartą 172 mln zł, co podniosło notowania także kolejnych serii. Inwestorzy oceniają ryzyko jako niższe, ale wciąż istotne.
  czytaj więcej
 • Płynność grupy PCC Exol na wieloletnich minimach

  29 sierpnia 2019
  Wysokie nakłady inwestycyjne i wypłata dywidendy przejadły wypracowany w II kwartale cash flow operacyjny, więc gotówki chemiczna grupa miała najmniej od początku 2017 r. Przy coraz bliższym terminie wykupu obligacji wskaźniki płynności chemicznej grupy spadły natomiast do najniższych poziomów od wielu lat.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje