czwartek, 21 czerwca 2018

Newsroom

PCC Exol złożył w KNF nowy prospekt emisyjny

msd | 11 lipca 2017
Chemiczna spółka może wrócić na rynek z publicznymi ofertami obligacji. W ubiegły czwartek złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie kolejnego prospektu.

Wartość programu emisji nie jest znana. Gdy skontaktowaliśmy się ze spółką na razie nie chciano ujawnić tej informacji.

Poprzedni program publicznych emisji obligacji, dla którego prospekt wygasł miesiąc temu, wart był 200 mln zł. PCC Exol uplasował w jego ramach dwie oferty, łącznie na 45 mln zł. Za każdym razem były to czteroletnie papiery ze stałym 5,5-proc. kuponem w skali roku.

We wtorek po południu notowane na Catalyst obligacje PCX0620 i PCX0920 wyceniane są odpowiednio z 5 i 5,04 proc. rentowności brutto. Porównywalne obligacje Rokity, bardziej znanej, bardziej rentownej, większej i mniej zadłużonej spółki z grupy PCC, wyceniane są z 4,24 proc. rentowności brutto (seria PCR0620).

Druga z zeszłorocznych emisji Exolu, wchodzących w skład poprzedniego programu, została zamknięta przy współudziale oferującego (DM BDM), który potem odsprzedawał obligacje na zasadzie oferty kaskadowej.

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A.

 • PCC Exol powrócił do wyższego zadłużenia

  21 maja 2018
  W I kwartale chemiczna grupa wydała dwie trzecie posiadanej gotówki przy jednoczesnym wzroście wykorzystania kredytów. Tymczasem w maju PCC Exol wypłacił 15,5 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej
 • PCC Exol chce wypłacić 15,5 mln zł dywidendy

  16 kwietnia 2018
  Formalnie przedstawiona kwota na razie jest propozycją zarządu, do zatwierdzenia jeszcze przez radę nadzorczą oraz akcjonariuszy. W praktyce nie należy oczekiwać, żeby na którymkolwiek z etapów doszło do zmian.
  czytaj więcej
 • Rekordowe obroty publicznymi emisjami w marcu

  03 kwietnia 2018
  Wartość transakcji obligacjami oferowanymi w publicznych emisjach przeprowadzonych na podstawie prospektów emisyjnych i adresowanych do inwestorów indywidualnych wyniosła w marcu 90,9 mln zł – wynika z naszych obliczeń.
  czytaj więcej
 • PCC Exol zwiększył zasoby gotówki

  21 marca 2018
  Wprawdzie zobowiązania odsetkowe chemicznej grupy nie zmieniły się w sposób istotny, ale za sprawą posiadanych środków pieniężnych spadł dług netto oraz poprawie uległa płynność natychmiastowa. Wyniki PCC Exol trapi jednak spadek rentowności.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje