czwartek, 20 września 2018

Newsroom

PCC Rokita zapowiada kolejną ofertę obligacji

msd | 05 marca 2018
W publicznej emisji spółka zaproponuje stałe 5 proc. odsetek w skali roku za sześcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne serii EE.

Warunki oferty nie różnią się od tych z października i grudnia ubiegłego roku, gdy Rokita pozyskał odpowiednio 25 oraz 30 mln zł.

Termin przyjmowania zapisów oraz skład ewentualnego konsorcjum dystrybucyjnego nie są na razie znane. Spółka zapewne opublikuje te informacje w kolejnych dniach. Poprzednim razem, we wrześniu i listopadzie, od pierwszych informacji o planowanej ofercie do uruchomienia zapisów minęło odpowiednio 10 i 11 dni kalendarzowych.

Emisja obligacji serii EE będzie piątą oferta w ramach kolejnego już publicznego programu Rokity, tym razem wartego 300 mln zł, dla którego termin ważności prospektu mija w połowie maja. Z czterech dotychczasowych ofert spółka pozyskała 105 mln zł.

Na Catalyst notowanych jest 11 starszych emisji Rokity z terminami spłaty od kwietnia 2019 r. do grudnia 2023 r. Najdłuższe papiery, wygasające w 2023 r., rynek wycenia w większości z 4,8-5 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A.

 • PCC Rokita o wiele bardziej zadłużony

  24 sierpnia 2018
  Po wypłacie w II kwartale rekordowej dywidendy zadłużenie finansowe netto chemicznej grupy także wzrosło do rekordowego poziomu. Wyniosło 635,6 mln zł i względem wyniku EBITDA było najwyżej od prawie trzech lat.
  czytaj więcej
 • KNF zatwierdziła prospekt PCC Rokita

  25 czerwca 2018
  Chemiczna spółka dostała zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego na publiczne emisje obligacji w ramach programu o wartości 300 mln zł.
  czytaj więcej
 • Wysokie zyski grupy PCC Rokita

  17 maja 2018
  W I kwartale chemiczna grupa zwiększyła zysk netto o 89,7 proc. do 70,7 mln zł. Działalność operacyjna i inwestycyjna pochłonęły jednak łącznie 69,7 mln zł gotówki, stąd jej saldo spadło do 31,5 mln zł na koniec marca. Tymczasem 8 maja PCC Rokita wypłacił 165 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej
 • Kwietniowa emisja obligacji PCC Rokita trafiła na Catalyst

  10 maja 2018
  Chemiczna spółka wprowadziła do giełdowego obrotu ostatnią ofertę publiczną, którą uplasowano przy dobrze znanym z wcześniejszych emisji 5-proc. kuponie, ale przy dłuższym okresie spłaty.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje