środa, 04 października 2023

Newsroom

Pekabex nadrabia wyższymi marżami

msd | 14 września 2023
Mimo malejących przychodów, budowlana grupa notuje wzrost zysków. Pozwala jej to w dużym stopniu mitygować wzrost zadłużenia, podążający za zwiększonym zapotrzebowaniem na kapitał obrotowy.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament
 • Udany początek roku dla Pekabeksu

  30 maja 2023
  Przy nieco niższych przychodach wynik EBITDA budowlanej grupy wzrósł o 60 proc. r/r do 42,8 mln zł w I kwartale. I pomimo sezonowego wzrostu zapotrzebowania na kapitał obrotowy, nadal nieźle prezentowały się wskaźniki zadłużenia i płynności.
  czytaj więcej
 • Pekabex ograniczył zadłużenie

  20 kwietnia 2023
  Przeprowadzona w IV kwartale spłata części kredytów w rachunku pozwoliła budowlanej grupie zakończyć 2022 r. z najniższym długiem netto od dwóch lat, co przy wyższych zyskach stawiało ją w stosunkowo niezłej sytuacji finansowej.
  czytaj więcej
 • Pekabex poprawia rentowność

  25 listopada 2022
  Budowlana grupa systematycznie wraca do wyższej rentowności realizowanych kontraktów, poprawiając przy tym płynność gotówkową i pokrycie zadłużenia osiąganymi wynikami.
  czytaj więcej
 • Wysokie przepływy operacyjne Pekabeksu w II kw.

  30 września 2022
  Ponad 100 mln zł wypracowanych na podstawowej działalności pozwoliło budowlanej grupie na istotną poprawę pozycji gotówkowej oraz redukcję zadłużenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Novdom zwiększył zysk i obniżył płynność gotówkową

  04 października 2023
  Przasnyski deweloper zamknął I półrocze z 12 mln zł zysku netto. W wyniku ujemnych przepływów operacyjnych jego stan środków pieniężnych obniżył się jednak do 11,7 mln zł, z czego większość pozostawała zablokowana na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Dobra sytuacja pieniężna Cordii

  04 października 2023
  Mimo ujemnych przepływów operacyjnych i wzrostu krótkoterminowego zadłużenia, węgierski deweloper utrzymał płynność gotówkową na wysokim poziomie, inwestując przy tym część nadwyżek w bony i obligacje skarbowe na rodzimym rynku.
  czytaj więcej
 • HB Reavis naruszył warunki emisji obligacji

  04 października 2023
  Naruszenie jednego z kowenantów dotyczy wygasających na początku grudnia papierów HBR1223 o wartości 85 mln zł. Deweloper zapewnia jednak o odpowiednich rezerwach płynności na wykup papierów w zamierzonym terminie.
  czytaj więcej
 • Kruk zapowiada emisję obligacji do 450 mln zł

  04 października 2023
  W najbliższym czasie windykacyjna spółka zamierza zamknąć swoją największą emisję papierów dłużnych na krajowym rynku.
  czytaj więcej