czwartek, 05 października 2023

Newsroom

PKN Orlen chce wypłacić 6,4 mld zł dywidendy

msd | 27 kwietnia 2023
Zarząd płockiego koncernu zaproponuje walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy wypłatę 5,5 zł dywidendy na akcję.

Zgodnie z przedstawioną rekomendacją, do akcjonariuszy trafić miałoby 6,39 mld zł, w tym 3,19 mld zł zainkasowałby skarb państwa. Jeśli ZWZ zaakceptuje propozycję zarządu Orlenu, wypłata nastąpi 31 sierpnia.

Według niezaudytowanych danych, PKN Orlen wstępnie zamknął ubiegły z 35,5 mld zł skonsolidowanego zysku netto (w tym część przejęcia Lotosu oraz PGNiG), mając na kontach 21,4 mld zł środków pieniężnych, które przewyższały poziom posiadanego zadłużenia. Zaudytowane sprawozdanie za 2022 r. grupa przekaże w najbliższy piątek.

Po zeszłorocznych wykupach obligacji detalicznych na Catalyst pozostają trzy serie papierów dłużnych Orlenu, wliczając w to także wart 750 mln euro dług szwedzkiej spółki celowej, który wygasa na początku czerwca tego roku. 

Złotowe zrównoważone papiery PKN1225 kwotowane są na 100,00/100,14 proc. nominału (bid/ask), wynoszącego jednak 100 tys. zł dla każdej z obligacji.

Więcej wiadomości o Orlen S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Novdom zwiększył zysk i obniżył płynność gotówkową

  04 października 2023
  Przasnyski deweloper zamknął I półrocze z 12 mln zł zysku netto. W wyniku ujemnych przepływów operacyjnych jego stan środków pieniężnych obniżył się jednak do 11,7 mln zł, z czego większość pozostawała zablokowana na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Dobra sytuacja pieniężna Cordii

  04 października 2023
  Mimo ujemnych przepływów operacyjnych i wzrostu krótkoterminowego zadłużenia, węgierski deweloper utrzymał płynność gotówkową na wysokim poziomie, inwestując przy tym część nadwyżek w bony i obligacje skarbowe na rodzimym rynku.
  czytaj więcej
 • HB Reavis naruszył warunki emisji obligacji

  04 października 2023
  Naruszenie jednego z kowenantów dotyczy wygasających na początku grudnia papierów HBR1223 o wartości 85 mln zł. Deweloper zapewnia jednak o odpowiednich rezerwach płynności na wykup papierów w zamierzonym terminie.
  czytaj więcej
 • Kruk zapowiada emisję obligacji do 450 mln zł

  04 października 2023
  W najbliższym czasie windykacyjna spółka zamierza zamknąć swoją największą emisję papierów dłużnych na krajowym rynku.
  czytaj więcej