czwartek, 17 stycznia 2019

Newsroom

PKN Orlen przeprowadzi kolejną publiczną ofertę obligacji

msd | 15 maja 2018
Warunki oferty ani jej wartość na razie nie są publicznie znane. Spółka opublikuje je w najbliższą środę.

Będzie to trzecia publiczna oferta w ramach aktualnego programu o wartości 1 mld zł, który PKN Orlen może realizować do 19 lipca. Z trzech wcześniejszych ofert spółka pozyskała 600 mln zł.

Ostatnią emisję PKN Orlen zamknął tydzień temu. W wartej 200 mln zł ofercie proponowano inwestorom WIBOR 6M plus 1,2 pkt proc. marży za czteroletni dług. I z punktu widzenia nabywców była to najbardziej atrakcyjna z trzech dotychczasowych emisji przeprowadzonych przez PKN Orlen w ramach aktualnego programu. Uplasowanie pełnej kwoty zajęło spółce kilka do kilkunastu godzin, jeszcze pierwszego dnia przyjmowania zapisów wyczerpano bowiem oferowaną pulę obligacji. 

W dwóch wcześniejszych emisjach, z września i grudnia ubiegłego roku, spółka oferowała 1 pkt proc. marży, najpierw za papiery czteroletnie, później zaś pięcioletnie. Zmiany warunków w kolejnej emisji doszukiwać można się było między innymi w problemach GetBacku i ogólnie słabszej prasie obligacji korporacyjnych. 

Na Catalyst notowane są cztery serie obligacji Orlenu, w tym dwie serie z obecnego programu emisji. Papiery PKN0921 i PKN1222 rynek wycenia odpowiednio z 2,63 oraz 2,66 proc. rentowności brutto, co odpowiada 0,85 oraz 0,89 pkt proc. realnej marży. Ostatnia emisja natomiast jeszcze nie trafiła do obrotu. 

Więcej wiadomości o PKN Orlen S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje