środa, 13 grudnia 2017

Newsroom

PKO BP planuje emisję euroobligacji w CHF

msd | 06 października 2017
Bank chce pozyskać do 350 mln CHF z terminem spłaty od trzech do czterech lat. Mogą to być pierwsze papiery dłużne w szwajcarskiej walucie, które trafią na Catalyst.

Szczegóły ewentualnej emisji na razie nie są znane, zostaną one ustalone dopiero po rozmowach z oferującymi i inwestorami.

Przeprowadzenie emisji euroobligacji jest uzależnione od warunków rynkowych. Wielkość emisji oraz stopa procentowa, według której będą oprocentowane euroobligacje zostaną ustalone we współpracy z konsorcjum banków inwestycyjnych i z inwestorami w Europie – podano w komunikacie.

Obligacje zostaną uplasowane w ramach przyjętego w maju programu emisji o wartości 3 mld EUR lub równowartości tej kwoty w innych walutach (także CHF, USD i PLN). Po jego uruchomieniu PKO BP wypuścił czteroletnie papiery na 750 mln EUR, dla których kupon ustalono na stałe 0,75 proc. (mid-swap plus 65 pkt bazowych w dniu emisji).

Papiery trafią do obrotu na giełdzie w Zurychu. Bank nie wyklucza równoległego notowania także na giełdzie warszawskiej. Byłyby to pierwsze obligacje w CHF na Catalyst. Prawdopodobnie niewiele by z tego jednak wynikało, bo i do transakcji nie dochodzi także obligacjami PKO BP w euro.

Do regularnych transakcji na Catalyst dochodzi natomiast niedawną emisją papierów podporządkowanych na 1,7 mld zł. Serię tę (PKO0827) rynek wycenia z 3,14 proc. rentowności przy założeniu, że w 2022 r. bank skorzysta z przysługującej mu opcji call.

Więcej wiadomości o PKO Bank Polski S.A.

 • PKO BP ponownie poprawił adekwatność kapitałową

  13 listopada 2017
  Po trzech kwartałach zysk netto bankowej grupy wynosił 2,28 mld zł i był niemal identyczny, jak rok wcześniej. Znacznie lepiej wyglądają natomiast współczynniki wypłacalności.
  czytaj więcej
 • Rynek obligacji podporządkowanych - raport DM NWAI

  31 października 2017
  Obligacje podporządkowane stają się coraz bardziej popularnym sposobem na pozyskanie kapitału. Co ważne, ich konstrukcja pozwala instytucjom finansowym na poprawę wskaźników kapitałowych po względnie niskim koszcie.
  czytaj więcej
 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej
 • PKO BP uplasował emisję na 400 mln CHF

  19 października 2017
  Dwie godziny przed publikacją komunikatu o zamknięciu emisji bank poinformował o podniesieniu wartości oferty z 350 do 500 mln CHF.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje