wtorek, 09 marca 2021

Newsroom

Play dostanie ok. 3,68 mld zł ze sprzedaży masztów

msd | 23 października 2020
Jeszcze przed zamknięciem wezwania na akcje Play Communications francuski Iliad zdecydował o sprzedaży infrastruktury pasywnej polskiego operatora.

Iliad, który ma zostać strategicznym inwestorem Play’a, chce sprzedać na rzecz hiszpańskiej firmy Cellnex 60 proc. spółki infrastrukturalnej polskiego operatora, która zarządza około 7 tys. masztów. Z transakcji tej Play miałby otrzymać około 804 mln euro.

Według przyszłego akcjonariusza Play’a, transakcja wzmocni możliwości inwestycyjne operatora przy jednoczesnym umożliwieniu zachowania kontroli nad infrastrukturą. 

Jak podano, do zawarcia transakcji dojdzie po przejęciu kontroli nad Playem przez Iliad. Do 17 listopada trwają bowiem zapisy w wezwaniu francuskiej grupy na akcje polskiego operatora. Do sprzedaży 40,2 proc. akcji Play’a zobowiązali się już dwaj główni akcjonariusze spółki.

Na Catalyst notowane są obligacje operatora P4, spółki zależnej od Play Communications. Dla wartych 750 mln zł papierów PLY1226 nie ma obecnie żadnych ofert kupna/sprzedaży, a ostatnią transakcję nimi zawarto ponad trzy tygodnie temu poza obrotem sesyjnym (100,25 proc. nominału).

Jak wcześniej wskazywaliśmy, ewentualne wycofanie Play’a z GPW przez Iliad, oznaczałoby możliwość postawienia długu spółki-córki w stan wymagalności.

Więcej wiadomości o P4 Sp. z o.o. (grupa Play)

 • Nie będzie splitu obligacji Play’a

  05 lutego 2021
  Właściciel lub właściciele 19 obligacji PLY1226 nie wyrazili zgody na zmianę ich jednostkowego nominału z 500 na 1 tys. zł. Natomiast przy wycofaniu kowenantu o delistingu Play’a, czy porzuceniu kwartalnego raportowania, nie obyło się bez wątpliwości.
  czytaj więcej
 • Play chce splitu obligacji

  12 stycznia 2021
  P4, spółka operacyjna z grupy Play Communications, chce obniżyć wartość nominalną papierów PLY1226 z 500 tys. zł do 1 tys. zł oraz wycofać z warunków emisji kowenant mówiący o delistingu głównego akcjonariusza.
  czytaj więcej
 • Play wyemituje obligacje na 500 mln zł

  21 grudnia 2020
  Pomimo ostatnich zmian właścicielskich i nadchodzącego wycofania operatora z GPW, spółka nie rezygnuje z obecności na lokalnym rynku długu – P4 ponownie wyemituje siedmioletnie obligacje, ale z nieco wyższą marżą.
  czytaj więcej
 • Iliad przejmie 96,7 proc. akcji Play’a

  20 listopada 2020
  Po rozliczeniu zakończonego właśnie wezwania francuska grupa telekomunikacyjna osiągnie na tyle wysoki udział w kapitale Play’a, że będzie mogła wycofać go z GPW. To zaś oznaczałoby naruszenie warunków wartych 750 mln zł obligacji spółki P4.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje