poniedziałek, 25 czerwca 2018

Newsroom

Polbrand przypomina, że nie wykupi obligacji

msd | 26 września 2017
Wygasające w najbliższy poniedziałek papiery dłużne serii L o wartości 1,55 mln zł nie zostaną wykupione z powodu toczącego się postępowania sanacyjnego.

Spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, pełniąca rolę zarządcy Polbrandu, powołuje się na prawo, według którego od dnia otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego do dnia jego zakończenia lub uprawomocnienia postanowienia o umorzeniu, spłata obligacji nie jest możliwa, ponieważ ujęto je spisie wierzytelności.

Wprawdzie w czerwcu warszawski sąd umorzył postępowanie sanacyjne wobec Polbrandu, ale – jak wynika z naszych informacji – spółka złożyła na początku lipca zażalenie na postanowienie sądu.

Ostatecznie, to nie postępowanie restrukturyzacyjne jest przyczyną braku wykupu obligacji, a sytuacja spółki, która do tego postępowania ją zaprowadziła.

Postępowanie sanacyjne wobec Polbrandu zostało otwarte w lutym tego roku, ponad sześć miesięcy po złożeniu przez spółkę pierwszego – zawierającego braki formalne – wniosku w tej sprawie.

Polbrand ma już na swoim koncie niewykupione obligacje sprzed ponad roku. 

Więcej wiadomości o Polbrand Sp. z o.o.

 • Trwa postępowanie upadłościowe Polbrandu

  01 czerwca 2018
  W maju spółka dowiedziała się o złożonych przez dwóch wierzycieli wnioskach o ogłoszenie upadłości oraz toczącym się postępowaniu upadłościowym – wynika z jej sprawozdania finansowego.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: 197 mln zł z obligacji firm poszło na straty

  05 kwietnia 2018
  W ostatnich 12 miesiącach, zakończonych 31 marca, notowane na Catalyst spółki nie wykupiły obligacji o wartości 197 mln zł. To 2,1 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Wśród najmniejszych emisji do inwestorów wciąż nie wraca mniej więcej co piąta złotówka.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Firmy nie wykupiły obligacji na rekordowe 194,8 mln zł

  08 stycznia 2018
  Nominał niespłaconych w 2017 r. papierów korporacyjnych na Catalyst, mimo osiągnięcia najwyższego poziomu w historii, wyniósł relatywnie niskie 2,1 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. To wciąż o ponad połowę mniej od długookresowej średniej dla warszawskiego rynku. Wśród małych emisji poprawa przebiega na tyle wolno, że nadal nie wraca co piąta złotówka.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje