piątek, 29 maja 2020

Newsroom

Polski Holding Nieruchomości przyjął program emisji obligacji o wartości 1 mld zł

msd | 25 kwietnia 2019
Holding ustanowił siedmioletni program, który przewiduje wielokrotne emisje obligacji. Pierwsza może zostać przeprowadzona jeszcze w tym kwartale.

O planowanych emisjach wiadomo na razie tylko tyle, że będą to niezabezpieczone papiery z okresem spłaty do siedmiu lat. Dług wyemitowany w ramach programu ma trafić do obrotu na Catalyst.

Obligacje Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) oferowane będą w trybie niepublicznym, a propozycje nabycia kierowane będą do inwestorów profesjonalnych.

Pierwszą emisję PHN może przeprowadzić jeszcze w tym kwartale. Oferta warta będzie do 200 mln zł, a jej przeprowadzenie uzależniono od „wystąpienia odpowiednich warunków na rynku”.

PHN to notowana na GPW spółka, która działa na rynku nieruchomości komercyjnych. Na koniec 2018 r. jej portfel nieruchomości wart był prawie 2,5 mld zł. Prawie 69,8 proc. akcji PHN należy do skarbu państwa.

Więcej wiadomości o Polski Holding Nieruchomości S.A.

 • Poprawa płynności PHN

  22 maja 2020
  Po zrefinansowaniu części krótkoterminowego zadłużenia i zwiększeniu salda gotówki Polski Holding Nieruchomości miał na koniec marca najwyższe od dwóch lat wskaźniki płynności.
  czytaj więcej
 • PHN mniej zadłużony

  27 marca 2020
  Udany koniec roku, także pod względem wygenerowanej gotówki, pozwolił państwowemu deweloperowi na wyraźną poprawę poziomu środków pieniężnych i spadek długu netto.
  czytaj więcej
 • PHN bardziej zadłużony po transakcji z Polnordem

  25 listopada 2019
  Wskutek wypłaty dywidendy i wysokich wydatków na zakup Wilanów Office Park skonsolidowany dług netto Polskiego Holdingu Nieruchomości wzrósł w III kwartale o 127,3 mln zł do 784,1 mln zł na koniec września.
  czytaj więcej
 • PHN poprawił wskaźniki płynności po emisji obligacji

  13 września 2019
  Po zamknięciu emisji obligacji na 160 mln zł Polski Holding Nieruchomości zakończył II kwartał z rekordowymi 258,5 mln zł środków pieniężnych na rachunkach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje